A A+ A++

W ostatnich latach coraz częściej można spotkać się z drewnianymi garażami, pojawiającymi się przy wielu polskich domach. Czasami są one jednym z wielu drewnianych budynków na posesji, innym razem stanowią wyjątek. Skąd wzięła się ich popularność? Czy takie rozwiązanie sprawdza się przez długie lata? Ile może kosztować budowa drewnianego garażu? Te i inne pytania zadam Panu Przemysławowi Balcewiczowi, prezesowi firmy Eko Architektura, która specjalizuje się w tworzeniu konstrukcji drewnianych, 

Ponadczasowy design

– Panie Przemysławie, drewno to jeden z popularniejszych surowców budowlanych, czy jednak sprawdzi się jako materiał do budowy garażu, z którego korzystamy niemal codziennie?

– Oczywiście! Lista zalet drewna jest bardzo długa. Jest ono: 

1. Trwałe

2. Ekologiczne

3. Dobrze przewodzi ciepło

4. Tanie

To tylko niektóre atuty tego rozwiązania. Drewno, którego używamy w naszej firmie do tworzenia wszelkiego rodzaju konstrukcji, szczególnie tych narażonych na działanie czynników zewnętrznych, to najwyższej klasy materiał sprowadzany do Polski z północnych krańców Europy. Jest ono następnie suszone w odpowiednio dobranych warunkach i dopiero właściwie przetwarzane. Kolejny etap to impregnacj. Tak zadbane drewno może przetrwać dziesiątki lat bez zmiany swoich właściwości. Duże znaczenie ma dla nas również fakt, iż jest to surowiec odnawialny, czyli tym samym w pełni ekologiczny. Troska o środowisko jest dla nas najwyższym priorytetem. Drewniane garaże produkowane w naszej firmie to najwyższej jakości budynki, które nie tylko w pełni spełnią swoje zadanie, ale również staną się ważną ozdobą naszej posesji. Co ważne drewno nigdy nie wychodzi z mody, a z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. 

Praktyczne rozwiązanie

-Wspomniał Pan, że drewniane garaże: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/garaze-i-wiaty są tanie i dobrze przewodzą ciepło czy mógłby Pan rozwinąć tę myśl?

– Garaże wyprodukowane z drewna są zazwyczaj o kilkadziesiąt procent tańsze od budynków murowanych o podobnych wymiarach. Eko Architektura przygotowuje zestawy, które można samodzielnie zamontować na własnej działce. Takie rozwiązanie pozwala na dodatkowe oszczędności. Oczywiście, jeśli ktoś chce istnieje możliwość dokupienia usługi montażu przez naszych fachowców, jednak samodzielna budowa z pewnością przyniesie nam więcej satysfakcji, a obszerna instrukcja sprawia, że jest to bardzo proste.

Co do przewodnictwa cieplnego, drewno jest naturalnym materiałem. Można powiedzieć, że oddycha razem z nami. Zimą w drewnianym garażu jest przyjemnie ciepło a layem chłodno. To ważny czynnik odróżniający drewniane garaże od ich blaszanych odpowiedników. W drewnianym garażu przez cały rok panuje komfort cieplny. 

Samodzielny montaż – jak sobie z nim poradzić?

– Panie prezesie, powiedział Pan, że drewniane garaże  produkowane przez Eko Architekturę można zmontować samodzielnie. Czy taki montaż jest trudny i wymaga jakichś specjalistycznych sprzętów?

– Z relacji naszych dotychczasowych Klientów, którzy zdecydowali się na tę opcję wynika, że samodzielny montaż garażu, to czynność zbliżona do układanki z klocków w trochę większych rozmiarach. Do kompletu materiałów dołączona jest szczegółowa instrukcja, która znacząco ułatwia i usprawnia pracę. Najlepiej jest przystąpić do niej w dwie osoby. Czasami przydaje się ktoś kto przytrzyma, pomoże wkręcić śrubę czy poda niezbędne narzędzie. Wprawny majsterkowicz powinien uwinąć się z całością prac w maksymalnie jeden weekend. Osobie, która nigdy nie miała do czynienia z tego typu pracami zajmie to maksymalnie kilka dni. W obu przypadkach w bonusie otrzymuje się ogromną satysfakcję z wykonanej pracy. 

Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKraków stara się o dotacje z rządowego programu dla gmin, w których działały państwowe gospodarstwa rolne
Następny artykułDER Touristik po pandemii stawia na własne hotele