A A+ A++

Garaże drewniane to produkt, który skutecznie rozwiąże Twój problem z samochodem, “starzejącym się” w trackie stania na otwartym powietrzu. Łatwy oraz tani w montażu jest w zasięgu każdego, kto zmaga się z problemem niszczenia auta wystawionego na działanie warunków atmosferycznych. Można je kupić gotowe lub zamówić taki, którego projekt będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. W stawianiu takie garażu można także skorzystać z usług firmy, która zajmuje się projektowaniem tego typu obiektów. Jeśli planujesz budowę takiego garażu, koniecznie przeczytaj, co ma Ci do powiedzenia nasz ekspert – dyrektor Przemysław Balcewicz.

Garaże drewniane – co warto wiedzieć na początku?

“Te nowoczesne rozwiązanie charakteryzuje się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale i eleganckim wyglądem. Zanim jednak rozpoczniemy jego budowę, warto się przyjrzeć jak to wygląda od strony prawnej” – mówi Przemysław Balcewicz, dyrektor firmy Eko Architektura. “Zaletą produktu jest to, że stawianie wiat z drewna nie wymaga od nas uzyskania pozwolenia na budowę. Budowy tego obiektu nie trzeba również zgłaszać, co pozwoli nam zaoszczędzeniu czasu, spędzonego w urzędach” – dodaje ekspert. Czy to jednak nie brzmi zbyt pięknie? Bez chwili zawahania, Pan Balcewicz rozwiewa jednak wszelkie wątpliwości. “Przedsięwzięcie te wymaga od nas pewnej wiedzy” – zaczyna. – Należy pamiętać, że powierzchnia takiego garażu nie może przekroczyć 50 m2. Ponadto trzeba wiedzieć, że wiata samochodowa musi być zlokalizowana na działce, na której stoi budynek mieszkalny lub tam, gdzie ma on dopiero powstać. Istnieje również ograniczenie co do ilości takich obiektów. Na każde 1000 m2 powierzchni działki, możemy wybudować maksymalnie dwa garaże drewniane. W przypadku, gdy powierzchnia działki wynosi mniej niż 1000 m2 –  zgodnie z polskim prawem możemy wybudować tylko jeden taki budynek”.

A co, gdy nie spełnia się, któregoś z powyższych warunków? Dyrektor Eko Architektura uśmiecha się dodając, że nic jeszcze nie jest stracone!”. Następnie tłumaczy przebieg całej procedury, którego zdaniem wystarczy udać się do odpowiedniego urzędu i zgłosić projekt do budowy. Po uzyskaniu pozwolenia, można przystąpić do realizacji projektu. W tym przypadku jednak trzeba mieć na względzie, by stawiany z drewna garaż miał powierzchnię maksymalnie do 35 m2. Realizując przedsięwzięcie trzeba również wziąć pod uwagę wymiary działki – na każde 500 m2 powierzchni można wybudować maksymalnie dwie wiaty garażowe tego rodzaju. Jeśli i tym razem nie spełniamy jednego z warunków – wystarczy poświęcić swój cenny czas na uzyskanie pozwolenia na budowę. Po jego otrzymaniu już nic nie stanie Ci nie przeszkodzie.

Zdaniem Przemysława Balcewicza, na tym jednak jeszcze nie koniec zalet oferowanych przed jego firmę produktów. Na pytanie o pozostałe plusy, odpowiada, że “niskie koszty budowy oraz szybki czas realizacji projektu, to nie wszystko”. Z punktu widzenia prawa, z obowiązku otrzymania pozwolenia na budowę lub jego zgłoszenia zwolnione są:

  • budynki poddane przebudowie wolno stojących parterowych budynków gospodarczych
  • garaże
  • altany

“Podejmując się takiego przedsięwzięcia, można postawić obiekt o powierzchni do 35 m2 – nie przekraczając przy tym liczby dwóch garaży drewnianych na każde 500 m2 działki” – podsumowuje ekspert.

Formalności za nami – co dalej?

Kiedy uporaliśmy się już z wszelkimi formalnościami od strony prawnej, przychodzi czas na wybór odpowiedniego projektu. Garaże drewniane są dostępne w sprzedaży w formie:

  • gotowych do złożenia produktów
  • projektów, które można zamówić poprzez firmę zajmującą się ich projektowaniem

“Zaletą wykonywanego na zamówienie projektu, jest niewątpliwie jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkowania. Jako wiodący na rynku firma,  Eko Architektura oferuje również montaż w cenie produktu” – reasumuje dyrektor. Oznacza to, że wykonawca przyjeżdża na miejsce wskazane przez klienta, a po zaledwie kilku godzinach – garaż jest już gotowy do użycia.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets-habitables-maisons
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBarometr Flotowy: Ekologiczny transport to przyszłość
Następny artykułAkcja „Znicz 2020” – informacje dla kierowców i mieszkańców