Francuzi, którzy mają swoją główną siedzibę w Paryżu, zaczęli swoją działalność w grudniu 1999 roku, więc 20 urodziny oficjalnie miały miejsce kilka miesięcy temu. Firma została założona przez znanego z Ubisoftu Michela Guillemota. Znani są najbardziej ze swoich mobilnych produkcji, chociaż nie stronią też od konsol czy komputerów.
Gameloft to głównie smartfony, ale nie tylko
Niegdyś wydawali gry na platformie JAVA dostępnej w wielu telefonach komórkowych. Wraz z nadejściem ery smartfonów przenieśli główne pole działań na Androida i iOS. Ich produkcje można spotkać na takich platformach jak chociażby JAVA, Android, iOS, Windows, Windows Phone, PSV, PSP, PS3, PS4, 3DS, NDS, Wii, Switch czy Xbox 360.
Wiele z ich produkcji wykorzystuje znane marki jak chociażby The Dark Knight Rises z Batmanem albo zrobione na zlecenie Ubistoftu dawne Assassin’s Creed: Altair’s Chronicles. Jednak pewną wyjątkową cechą w podejściu firmy było odpowiadanie na potrzeby rynku gier na smartfony i tablety, tworząc produkcje podobne do odpowiedników z PC czy konsol.
Francuzi wypełniali puste miejsca
W czasie, kiedy nie można było liczyć na smartfonowe edycje Call of Duty, fani gier Activision byli zachęcani serią Modern Combat. Nawet tytułem nawiązywał do cyklu Modern Warfare (jedna z podserii Call of Duty).
Za to Asphalt można nazwać odpowiednikiem Need for Speed, N.O.V.A. ma wiele znamion Crysisa, a np. Gangstar New Orleands łudząco przypomina GTA. To oczywiście nie kopie, ale równie dobrze mogłyby być przemianowane na swoje odpowiedniki i nie wszyscy musieliby zauważyć zmianę nazwy.
Specjalna paczka Gameloft Classics
Przygotowana specjalnie z okazji jubileuszu paczka Gameloft Classics: 20 Years jest dostępna bezpłatnie w sklepie Androida Google Play. To produkcje z epoki telefonów komórkowych, gdzie gry były obsługiwane poprzez platformę JAVA. Wśród 30 pozycji można spotkać np. wczesne wersje N.O.V.A. czy Modern Combat, ale też Block Breaker czy Diamond Rush.
Zasada działania jest podobna jak w chociażby w klasycznej kolekcji Atari Vault na Steam. Wybieramy daną grę z listy i uruchamiamy w imitacji przenośnej konsolki. Mamy do dyspozycji za każdym razem 4 przyciski A, B, X, Y, krzyżak, oraz L i R, a do tego Play/Pauza. Wybieramy tytuły z głównego menu i dalej przechodzimy do rozgrywki. Wiele pozycji jest dostępnych w polskiej wersji językowej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS