A A+ A++

Jeśli kalendarz legislacyjny zostanie utrzymany, firmy rodzinne i przedsiębiorcy strukturyzujący ich majątki będą od przyszłego roku mogli korzystać z polskiej fundacji rodzinnej, nie oglądając się na zagraniczne rozwiązania.

22 marca 2021 r. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opublikowało w Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji projekt ustawy o fundacji rodzinnej. Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów, to II kwartał 2021 r., a wejście ustawy w życie – 1 stycznia 2022 r. Oznacza to dynamiczny proces legislacyjny.

Fundacja rodzinna będzie zarządzać posiadanym przez nią majątkiem (wniesionym przez fundatora) i zapewniać jego ochronę. Jej zadaniem będzie również spełnianie świadczenia na rzecz wskazanego przez fundatora beneficjenta, w szczególności pokrywanie kosztów jego utrzymania lub kształcenia albo, a w przypadku beneficjenta będącego organizacją pożytku publicznego, wspieranie realizacji przez niego celów społecznie lub gospodarczo użytecznych. By utworzyć fundację fundator będzie musiał zrealizować kilka kroków. Jednym z nich będzie ustalenie statutu i powołanie organów fundacji. Zanim to zrobi, będzie musiał zdecydować jakie mienie wniesie …

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZamkną żłobki, przedszkola i zakłady fryzjerskie
Następny artykułPewny awans młodzików