A A+ A++

Ile potraficie wymienić miast partnerskich dla Tarnobrzega? A oprócz partnerskiego Czernihowa? O którym to pisaliśmy wiele 2 lata temu, ale właściwie obecnie przestaliśmy? Współpraca międzynarodowa była przez lata mocno zaniedbana. Jest szansa, że nasze kontakty z Pont-à-Mousson we Francji wejdą na nowy etap.


Na najbliższej sesji Rady Miasta radni wyrażą wolę nawiązania między naszymi miastami współpracy w obszarze gospodarczym, społecznym, kulturalnym, oświatowym, ochrony środowiska, turystyki, sportu czy rekreacji.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, Tarnobrzeg nieformalnie współpracuje z Pont-à-Mousson od kilkudziesięciu lat, pierwotnie jeszcze poprzez WDK. Współpracę wznowiono w roku 2020. Po ataku Rosji na Ukrainę, przedstawiciele francuskiego miasta przekazywali przez Tarnobrzeg dary na rzecz Ukrainy, między innymi naszego miasta partnerskiego – Czernihowa. Od tamtego czasu spotkania delegacji czy to tu, czy tam, miały miejsce mniej więcej co pół roku.
Oby współpracowało nam się jak najowocniej.

Pont-à-Mousson mieści się na wschodzie Francji, między Metzem, a Nancy zajmując obydwa brzegi Mozeli.
Założono 763 lata temu miasto liczy obecnie ponad 14 tysięcy mieszkańców, a jego miastem partnerskim jest obecnie niemieckie miasto Landstuhl, mieszczące się po drugiej stornie granicy francusko-niemieckiej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUkraińska delegacja na granicy z Polską. Denys Szmyhal mówił o “środkach odwetowych”
Następny artykułMiasto zniszczone bardziej niż Warszawa