A A+ A++

Mowa m.in. o Nowohuckim Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II w Krakowie wybudowanym w latach 70. XX wieku.

Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna zamontuje panele słoneczne na budynkach użyteczności publicznej, które objęte są zapisami uchwały o utworzeniu parku kulturowego pn. Park Kulturowy Nowa Huta.

Przed KEGW jest zadanie opracowania kompleksowych dokumentacji projektowych instalacji na Nowohuckim Centrum Kultury i na Szkole Podstawowej nr 53 przy ul. Skośnej, która ma już ponad 130 lat.

Wprowadzenie ekologicznych i oszczędnych technologii do zabytków może się odbywać na zasadach określonych przez konserwatora. Już teraz po zakończeniu ekspertyz technicznych obu budynków wiemy, w jakim stopniu tego typu instalacja PV musi współgrać z krajobrazem kulturowym i tłem przyrodniczym.

Ważne jest utrzymanie wizualnego odbioru krajobrazu np. Łąk Nowohuckich i historycznego rysu Parku Kulturowego Nowej Huty. To nadzór i zgody konserwatora zabytków pozwolą na zastosowanie takich paneli fotowoltaicznych, aby nawet widoczna z punktu widzenia odbiorcy stojącego na ziemi instalacja, nie zaburzała zabytku w jego autentycznej substancji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejne szpitale wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach. Z powodu grypy i koronawirusa
Następny artykułCo grozi za sprzedaż komputera z programu “Laptop dla ucznia”? Konsekwencje mogą zaskakiwać