A A+ A++

Już po raz trzeci w Pałacu Rozkochów zorganizowany został Jarmark Adwentowy, wspólna inicjatywa społeczności Rozkochowa, właściciela pałacu Grzegorza Wnęka i pałacowej fundacji.

Miniony weekend (9 i 10 grudnia) był szczególny ze względu na kumulację wydarzeń jarmarkowo-kiermaszowych w okolicy. Wydarzenia takie odbywały się między innymi w Głogówku, Łączniku, Korfantowie, Głuchołazach, Racławicach Śląskich i Mosznej. Mimo to goście nie zawiedli i tłumnie pojawili się na jarmarku w Pałacu Rozkochów. Jak zwykle podkreślano niezwykłą atmosferę zarówno wydarzenia, jak i miejsca, bo jarmarki rzadko odbywają się w dawnych rezydencjach, oczekujących na odnowę.

Właściciel pałacu Grzegorz Wnęk i prezes Fundacji Pałacu Rozkochów Piotr Kulczyk otwierają jarmark

Tym razem większość z kilkunastu stoisk umieszczono wewnątrz pałacu, w holu i sali koncertowej. Gości witał sołecki namiot Koła Gospodyń Wiejskiej w Rozkochowie pełen świątecznych łakoci do konsumpcji na miejscu i do zabrania do domu. Obok znajdował się choinkowy kącik ogrodnictwa z Nowych Kotkowic, a nieco dalej ognisko. W holi było stoisko pałacowej kawiarenki oraz Flagolie (świecie sojowe i kosmetyki do ciała), a w sali koncertowej stoły wystawców, od miodów, przez czapki, dekoracje świąteczne, do pięknych przedmiotów z łupka.

Podczas jarmarku świetny koncert dała Walecka Orkiestra Dęta CAPRI z wójtem gminy Walce – muzykiem Markiem Śmiechem, a Joanna Cebula – Kulturalna Czarownica, przeprowadziła warsztaty ozdabiania pierników. Był też oczywiście Święty Mikołaj, który rozdał najmłodszym kilkadziesiąt prezentów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMuzeum Figur Woskowych w Gdańsku – idealna propozycja na wolny czas!
Następny artykułAnswear.LAB w akcji I am Feminist wskazał stereotypy na temat feminizmu