A A+ A++

Do wykończenia foteli biurowych stosowane są różne rodzaje materiałów. Najpopularniejsze z nich to siatki, tkaniny, a także skóry. Co wybrać? Sprawdź najważniejsze zalety i wady poszczególnych rodzajów materiałów obiciowych.

Wybór właściwego fotela biurowego ma bardzo duże znaczenie, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z oferowanymi przez producentów modelami. Pod uwagę należy wziąć ich ergonomiczną konstrukcję, możliwości regulacji, styl, ale też materiały tapicerskie. Tapicerka fotela wpływa nie tylko na jego wygląd, ale też na komfort użytkowania. Co sprawdzi się najlepiej?

1. Siatki na fotele biurowe

Siatkowe materiały są bardzo popularne. Najczęściej pokrywa się nimi oparcia, ale również umieszczane są one na siedziskach. Siatki są lekko elastyczne, ale wytrzymałe, dobrze przepuszczają powietrze, dlatego zapewniają świeżość nawet podczas wielogodzinnej pracy przy biurku.

Warto jednak pamiętać o tym, że siatki nie sprawdzą się wtedy, gdy fotel ma być precyzyjnie wyprofilowany. Wówczas konieczne jest zastosowanie pianek, które najczęściej pokrywane są innym typami materiałów, na przykład tkaninami. Z czasem siatki mogą się też rozciągać, co powoduje, że krzesło jest coraz mniej komfortowe.

2. Tkaniny na fotele biurowe

To najpopularniejsza kategoria tkanin obiciowych stosowanych na fotele biurowe. Zalicza się do niej wiele materiałów, między innymi tkaniny płócienne o gładkiej fakturze, tkaniny welurowe, które mają delikatny meszek.

Tkaniny oferują wysoki komfort i pozwalają na uzyskanie optymalnego dopasowania do ciała w połączeniu z gąbkami i innymi systemami. To powoduje, że są one najczęściej spotykane w przypadku foteli ergonomicznych, czyli takich, które dedykowane są do wielogodzinnej pracy przy biurku.

3. Skóra na fotele biurowe

Trzecia kategoria to skóra. Obite skórą naturalną fotele biurowe są uznawane za bardzo prestiżowe, eleganckie.

Do tej kategorii zaliczają się skóry ekologiczne, czyli inaczej skaje, a także skóry naturalne. Te pierwsze wyróżniają się niższą ceną, ale są mniej trwałe od skór naturalnych. Także eko skóra nie jest tak komfortowa – jako że jest wykonana z tworzywa sztucznego, może powodować nasilenie potliwości, więc korzystanie z fotela może nie być tak wygodne.

Skóra naturalna to lepszy wybór, jednak warto pamiętać o tym, że takie fotele wymagają też odpowiedniej pielęgnacji. Właściwie konserwowana skóra naturalna posłuży na wiele lat.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNetflix ujawnił początek 2. sezonu „Wiedźmina”. Rozpocznie go krwawa scena
Następny artykułTauron przestaje kupować węgiel od PGG. Cena surowca była niekorzystna