Starcie Górnika Zabrze zamykało rywalizację w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Przez ponad 120 minut trwała zacięta walka między drużynami. Ostatecznie Górnik Zabrze wygrał z Piastem Gliwice 4:2 w serii rzutów karnych.

Rzuty karne zdecydowały o wyniku

Po regulaminowym czasie gry cały czas utrzymywał się bezbramkowy remis. O losach awansu do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski musiała zadecydować zatem dogrywka. Dodatkowe 30 minut gry też nie przyniosło rozwiązania. Koniec końców jednak ostatniego ćwierćfinalistę wyłoniła seria rzutów karnych. W niej lepszy okazał się Górnik, który wygrał w “jedenastkach” 4:2.

Rywalem zespołu Jana Urbana w 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski będzie Lech Poznań, który zwycięstwem 4:0 wyeliminował Garbarnię Kraków.