A A+ A++

O 7 proc. spadło zapotrzebowanie częstochowian na ciepło w porównaniu z poprzednim sezonem grzewczym. Firma Fortum ocenia: – To cieplejsza zima, ale i większa świadomość mieszkańców.

Fińskie przedsiębiorstwo Fortum zaopatruje w ciepło ponad połowę mieszkańców Częstochowy, w której ma do dyspozycji własną sieć i elektrociepłownię. Poza częstochowianami ciepło dostarcza także mieszkańcom Płocka i Wrocławia, a z drugiej obok Częstochowy elektrociepłowni w Zabrzu korzystają mieszkańcy Zabrza i Bytomia. Po zakończeniu sezonu grzewczego 2022/2023 podsumowała najważniejsze jego wydarzenia.

– Zakończony sezon jesienno-zimowy w Częstochowie upłynął pod znakiem niepewności związanej z utrudnionym dostępem do węgla kamiennego, który jest paliwem w 70 proc. zasilającym częstochowską jednostkę Fortum – ocenia Jakub Kołodziejczyk, kierownik należącej do Fortum Elektrociepłowni Częstochowa. – Dzięki optymalnemu zarządzaniu elektrociepłownią oraz współpracy z odbiorcami utrzymaliśmy nieprzerwane dostawy ciepła dla mieszkańców.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZ trzema promilami alkoholu jechał na rowerze
Następny artykułІгнат пояснив, чому “зарано радіти” високій результативності ППО