Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zaprosiła swoje pracownice i pracowników na inaugurację programu Women’s Integrated Network. Jest to autorska inicjatywa, która powstała, by rozwijać i wspierać młode talenty na wczesnym etapie ich kariery, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet. Uczestniczki i uczestnicy programu mogą dzięki niemu rozwijać sieć kontaktów wewnątrz organizacji i poza nią, otrzymywać wsparcie mentorskie i brać udział w programach edukacyjnych pozwalających na szybszy rozwój zawodowy. Redakcja „Forbes Women” objęła wydarzenia z cyklu Women’s Integrated Network swoim patronatem.
Podczas pierwszego spotkania, które miało miejsce 6 lutego w warszawskim biurze Cushman & Wakefield, odbyły się inspirujące wykłady. O budowaniu marki osobistej i odwadze liderów w biznesie opowiedziała Joanna Malinowska-Parzydło, zajmująca się wspieraniem firm i osób w zarządzaniu kapitałem osobistym i kapitałem reputacji opartych na autorskiej koncepcji marki osobistej. Podczas drugiego wystąpienia Joanna Chmura, pierwsza w Polsce certyfikowana facylitatorka The Daring Way™ oraz Rising Strong™, mówiła o odwadze w biznesie i nie tylko. – Już teraz myślimy o kolejnych inicjatywach i przedsięwzięciach w ramach WIN. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć platformę edukacyjną i wdrożyć atrakcyjne programy rozwojowe dla kobiet w Cushman & Wakefield – mówi Anna Górska-Kwiatkowska, partner, szefowa działu reprezentacji właścicieli nieruchomości biurowych w Cushman & Wakefield, liderka polskiej edycji WIN. W ramach tej inicjatywy firma, we współpracy z Kingmakers, zamierza wdrożyć wewnętrzny program mentoringowy, dzięki któremu pracownicy będą mogli uzyskać wsparcie merytoryczne od liderów Cushman & Wakefield. W role mentorów wcielą się: Krzysztof Misiak, Zuzanna Paciorkiewicz, Anna Górska-Kwiatkowska, Paweł Rowicki, Beata Kokeli, Mira Kantor-Pikus, Joanna Sinkiewicz oraz Ian Scattergood. Organizatorzy mają nadzieję, że grupa ta będzie stale powiększać się o kolejnych liderów.
- Global Mentoring Walk
„Walk the change. Invest in Women. Improve the World” to hasło przyświecało dziewiątej już edycji Global Mentoring Walk, inicjatywy Vital Voices Poland. 8 marca w Łazienkach Królewskich zebrała się grupa mentorek i mentorów oraz mentees, by po części oficjalnej w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii wyruszyć na inspirujący spacer parkowymi alejkami. Do jak najlepszego wykorzystania tego czasu swoimi przemówieniami zachęcili pierwsza dama w latach 1995-2005, patronka Vital Voices Poland Jolanta Kwaśniewska, Bix Aliu, charges d’affaires Ambasady Stanów Zjednoczonych oraz wokalistka jazzowa Urszula Dudziak.
Role mentorek i mentorów przyjęli najwybitniejsi liderzy i liderki ze świata biznesu oraz organizacji społecznych, m.in. Katarzyna Majewska (Citi Handlowy), Marta Pokutycka-Mądrala (dyrektor komunikacji korporacyjnej, Nationale Nederlanden), Zuzanna Głowacka, Jonathan Bury (Goldman Sachs), Janusz Piechociński (wicepremier i minister gospodarki RP w latach 2012-2015), Siti Nugraha Mauludiah (ambasador Indonezji), Kate Frydrych, Thomas Brugnatelli (dyrektor generalny hotelu Raffles), Ewa Krakowiak-Piątnicka (JP Morgan), Jarosław Kuźniar (Onet Rano), aktor Mateusz Damięcki, dziennikarka Polsatu Agnieszka Gozdyra oraz wielu innych. Mentorzy zostali połączeni w 107 par z wyłonionymi w procesie rekrutacji kobietami pragnącymi zmiany, rozwoju w życiu zawodowym i osobistym, a także angażującymi się w aktywności pro bono. Global Mentoring Walk powstał z inicjatywy Geraldine Laybourne, partnerki biznesowej Oprah Winfrey. W Polsce ideę propaguje Vital Voices Chapter Poland.
Partnerami warszawskiego Global Mentoring Walk 2020 byli: City Handlowy, Muzeum Łazienki Królewskie i Nationale Nederlanden. Wsparcie partnerskie zapewnili również: Goldman Sachs, GE Healthcare, Dell Technologies, JP Morgan, Klub SheXO by Deloitte, Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, Wydawnictwo Agora, Digital University, Intercontinental, Kingmakers oraz ambasady: Holandii, Indonezji, Izraela, Kanady, Korei, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii oraz Węgier.
- Kobiety wyznaczają drogę w działaniach na rzecz klimatu
Na konferencji zorganizowanej 4 marca przez Kongres Kobiet zaprezentowano ustawę, która może ograniczyć lukę płacową. Zmiana ma polegać na raportowaniu przez dużych przedsiębiorców różnicy w płacach kobiet i mężczyzn Ministerstwu Pracy. Autorami projektu są prof. Anna Rakowska-Trela, prof. Jacek Męcina, prof. Iga Magda oraz dr Ewa Rumińska-Zimny.
Konferencję „Europa równych płac” otworzyła Anna Karaszewska, prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Podkreślała, że wiele osób kwestionuje istnienie luki płacowej tak jak przez wiele lat globalne ocieplenie.
Podczas spotkania miały miejsce panele dotyczące polskiej propozycji rozwiązań prawnych, dobrych praktyk w krajach europejskich i rozwiązań dla Polski. Gościnią specjalną wydarzenia była Lilja Dögg Alfreðsdóttir, islandzka ministra edukacji, nauki i kultury.
- Kobiety i biznes podczas konferencji w Ambasadzie Kanady
9 marca w ambasadzie Kanady konferencję poświęconą zwiększaniu wpływu przedsiębiorczyń i innowatorek na przyszłość inwestycji i biznesu zorganizowały: belgijski BBC Business Women Club, Polish Canadian Chamber of Commerce i Klub Czeskich Przedsiębiorców w Polsce. Temat równości wynagrodzeń kobiet i mężczyzn poruszyły w dyskusji Małgorzata Sarzalska (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Claire Godding (Febelfin), Dorota Płoskowicz i Agnieszka Siwińska (Peterka Partners), Aleksandra Kwaśnica i Urszula Freeman (CGI Polska). Praktyczne wskazówki na temat inwestycji przekazała Magdalena Mielczarek z Lawmore, Christian Dekoninck z MCE omówił program nauczania mini-MBA, a Lucie i Martin Hubeňák z Sunday Beans inspirowali opowieścią o plantacji kawy w Ugandzie, wspierającej lokalną społeczność.
- Women Leadership Forum w Warszawie
Celem zorganizowanego na początku marca wydarzenia było wzmocnienie współpracy między Polską a Rumunią. Forum rozpoczęło się segmentem dyplomacji i pokazem mody. Drugi dzień wypełniła konferencja „Women Today: Voices from Central Europe”, podczas której goście usłyszeli wystąpienia m.in. Jej Królewskiej Wysokości Małgorzaty, strażniczki Korony Rumunii, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz oraz Simona Cojocaru, wiceministra obrony narodowej Rumunii. Odbyły się też dwa panele: „Successful Women in public life”– o walce kobiet z urzedzeniami i dyskryminacją w biznesie, a także „Young Women Innovators: Women Changing the Economy” o doświadczeniach startuperek. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Jej Królewska Wysokość Małgorzata, która przybyła do Warszawy wraz z mężem – Jego Królewską Wysokością Radu, księciem Rumunii.
- Kobiety wobec wyzwań dekady 2020-2030
Szkoła Główna Handlowa z EUNIC Warszawa zorganizowały 9-10 marca międzynarodową konferencję „Kobiety wobec wyzwań dekady 2020-2030”. W spotkaniu wzięły udział naukowczynie, działaczki i bizneswomen z Belgii, Wielkiej Brytanii, Czech i Austrii. Obrady prowadzono w czterech panelach: „Kobiety, rynek pracy i ekonomia”; „Kobiety, rodzina, opieka”; „Równość płci w praktyce” oraz „Kobiety w nauce i kulturze”. Prelegentki zwróciły uwagę na konieczność likwidacji luki płacowej i większej przejrzystości wynagrodzeń. Wskazały na potrzebę koalicji włączających przedstawicielki biznesu, polityki, nauki i kultury oraz tworzenie platform wymiany dobrych praktyk w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyzwaniem, wynikającym ze zmian demograficznych, jest odciążenie kobiet w obowiązkach opiekuńczych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS