A A+ A++

Duża część firm IT twierdzi, że robi dobre postępy, jak również pomaga swoim klientom robić to samo.


Zerowa emisja dwutlenku węgla? Jesteśmy coraz bliżej / Fot. Tyler Casey, Unsplash.com

Większość liderów IT uważa, że ich firmy robią duże postępy na drodze do zerowej emisji dwutlenku węgla. Tak wynika z najnowszego raportu firmy Citrix.

Citrix przeprowadziła ankietę wśród 500 liderów IT w dużych przedsiębiorstwach. Wynika z niej, że tylko jedna dziesiąta jest na wczesnym etapie wdrażania strategii ESG (environmental, social, governance), która zakłada lepsze zarządzanie i dbanie o środowisko. Prawie połowa firm przyznaje z kolei, że nie tylko silnie stawia na zrównoważony rozwój, ale także pomaga swoim klientom robić to samo.

Zobacz również:

Sprawdź: Darknet

Jak wynika z raportu, hosting i zarządzanie aplikacjami w chmurze odgrywa dużą rolę. Średnio 61% danych i aplikacji jest obecnie hostowanych i zarządzanych w chmurze, z czego prawie połowa (49%) znajduje się w takich środowiskach jak AWS, Azure czy Google Cloud. Citrix twierdzi, że jest to najbardziej energooszczędny i przyjazny dla środowiska sposób hostowania infrastruktury IT i zarządzania nią.

“Dzisiaj, gdy stoimy na krawędzi zagrożenia klimatycznego, przetwarzanie w chmurze, jeśli jest mądrze wykorzystywane, może zminimalizować wpływ na środowisko, jaki cyfryzacja wywarła na naszą planetę” – skomentował Gerard Lavin na stanowisku CTO na region EMEA w Citrix.

Zobacz: Shiba Inu

Większość firm, przygotowując raporty ESG, korzysta z wbudowanych mechanizmów, które śledzą dokładną emisję dwutlenku węgla, opierając się na zużyciu energii przez cykl życia produktu. Wiele organizacji śledzi także wpływ swojego personelu pracującego zdalnie na środowisko, w tym taryfę za energię elektryczną, z której korzystają.

Firmy również stawiają na szkolenia i edukację swoich pracowników w zakresie zrównoważonej pracy i stylu życia. Upewniają się także, że utylizują oni rozwiązania IT w sposób przyjazny środowisku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSondaż: Jak orzeczenie TK wpłynęło na przyszłych rodziców?
Następny artykułKONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI – FOTORELACJA