A A+ A++

fot. www.ucmmit.gdynia.pl

09.04.2020 r.

BEST, jedna z największych firm działających w branży zarządzania wierzytelnościami w Polsce, przekaże 600 tysięcy złotych na wsparcie walki ze skutkami epidemii COVID-19. Pieniądze trafią do szpitali w Gdyni i w Elblągu. Część środków zostanie również przekazana samorządowi Gdyni.BEST przekaże 400 tysięcy złotych na potrzeby Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, a 100 tysięcy trafi do Szpitala Miejskiego w Elblągu im. Św. Jana Pawła II.
Placówki medyczne, do których przekazano wsparcie oraz cel darowizny, zostały wskazane odpowiednio przez prezydentów Gdyni i Elbląga.

Ze skutkami epidemii walczą nie tylko służby medyczne. Duża odpowiedzialność i koszty zabezpieczenia mieszkańców ponoszą także lokalne samorządy, dlatego BEST zdecydował, że 100 tysięcy złotych przekaże również Gdyni.

– Monitorujemy wydarzenia i zbieramy sygnały o potrzebach szpitali i personelu medycznego w naszym mieście, koordynujemy też działania związane z zapobieganiem epidemii. Mieszkańcy Gdyni zachowują się bardzo odpowiedzialnie, pozostając w domach i ograniczając aktywność na zewnątrz, za co chcę im podziękować – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Czuję także dumę z tego, że są u nas przedsiębiorcy gotowi wspierać lokalną wspólnotę w trudnych chwilach. Dziękuję zarządowi BEST za pomoc – dodaje prezydent.

W tych wyjątkowych okolicznościach potrzebna jest społeczna solidarność. Służby medyczne walczą ze skutkami epidemii i nie ustają w wysiłkach, by zachować zdolność leczenia wszystkich pozostałych chorych. Każdy z nas może przyczynić się do tej walki, ograniaczając bezpośrednie kontakty w czasie epidemii. My przeznaczamy 600 tysięcy złotych, które trafią do szpitali w Gdyni i w Elblągu oraz będą częściowo do dyspozycji samorządu Gdyni. Mamy świadomość, że samorządy stoją również na pierwszej linii frontu w walce z tą poważną sytuacją – mówi Krzysztof Borusowski, prezes BEST.

Zarówno Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, jak i Szpital Miejski w Elblągu, są placówkami wyznaczonymi do leczenia chorych zakażonych koronawirusem.

Obecnie w województwie pomorskim mamy około 125 zakażonych. Niestety możemy się spodziewać, że liczba ta będzie jeszcze rosła, dlatego każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Dziękujemy Grupie BEST i wszystkim innym darczyńcom. Do mieszkańców regionu apeluję – ograniczajcie kontakty. W przypadku konieczności skorzystania z pomocy medycznej, poinformujcie wcześniej lekarzy i ratowników o ewentualnych objawach choroby – mówi prof. dr hab. n. med. Marcin Renke z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.
 
W bardzo trudnym dla wszystkich czasie są ludzie i firmy gotowe podzielić się swoimi zasobami, by wesprzeć nas, a przez to mieszkańców naszego regionu w walce z koronawirusem. Szpital w Elblągu jest przygotowany, by leczyć jednocześnie 137 chorych, zakażonych tym wirusem. Dodatkowo przygotowujemy 6 łóżek, w których będziemy leczyć pacjentów chorych psychiatrycznie i zakażonych koronawirusem. Jesteśmy w stanie przyjąć jeszcze 30 pacjentów, w tej sprawie wystąpiliśmy do Ministerstwa Zdrowia o wsparcie finansowe. Od początku epidemii zdiagnozowaliśmy w województwie warmińsko-mazurskim ponad 95 przypadków zakażenia – informuje Małgorzata Adamowicz ze Szpitala Miejskiego im. Św. Jana Pawła II w Elblągu.
 
BEST jest jednym z największych podmiotów działających w branży zarządania wierzytelnościami w Polsce. Grupa zatrudnia łącznie ponad 600 osób, z czego około 350 w Gdyni i 250 w Elblągu.

W chwili ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce w firmie zastosowano zalecenia instytucji państwowych związane z ograniczeniami bezpośrednich kontaktów. Obecnie zdecydowana większość pracowników Grupy BEST pracuje zdalnie, w tym także liczny zespół call center.

BEST S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDlaczego nam się udał m.in. cmentarz i Frytka Off. Sukcesy 30-lecia Częstochowy rekomendują dziennikarze [PLEBISCYT]
Następny artykułRatusz nr 1405