A A+ A++

Oczywiście możesz przyrządzić sałatkę gyros, mini pizze z ciasta francuskiego czy roladki z tortilli z wędzonym łososiem, ale jeśli chcesz naprawdę zachwycić swoich gości postaw na bardziej niebanalne rozwiązania. Najoryginalniejsze przepisy wybrał dla nas uczestnik MasterChefa.

Domówka w gronie znajomych potrafi trwać do białego rana, dlatego koniecznie zadbaj o odpowiednie menu, które zaspokoi apetyt gości. Na imprezowym stole najlepiej sprawdzą się przystawki, które przygotujesz wcześniej, tak aby nie spędzać czasu w kuchni w trakcie spotkania. Sprawdź przepisy na przekąski, które wybrał Tomasz Strzelczyk (ODDASZFARTUCHA), kucharz i ekspert marki Instant Pot.

Deska z… masłem lub hummusem!

Wędliny i sery podane na desce to imprezowy klasyk, ale w ostatnim w ostatnim czasie popularność zyskują deski z masłem czyli tzw. butter board. Wystarczy ubić mikserem 1-2 kostki masła w temperaturze pokojowej, ułożyć je w formie kleksów na drewnianej desce i ozdobić wybranymi dodatkami. Na słodko sprawdzi się miód, orzechy, figi i dżem, a na słono szynka parmeńska, salami, czarne oliwki i marynowane cebulki. Gotowe danie trzymamy w lodówce i wyjmujemy ok. pół godziny przed podaniem. Serwując je nie można zapomnieć o pokrojonej bagietce, którą zgarnia się składniki. Co jeśli Twoi goście nie przepadają za masłem lub dbają o sylwetkę? W lżejszej wersji tej modnej przystawki zastąp masło hummusem w kilku wariantach smakowych, a jako dodatki wykorzystaj świeże warzywa pokrojone w paski.

Do przyrządzenia klasycznego hummusu potrzebujesz ok. 400 gramów ugotowanej ciecierzycy, 3 łyżki stołowe tahini, 5 łyżek oliwy z oliwek, przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku oraz sok z jednej cytryny. Pamiętaj, że ciecierzycę najpierw należy namoczyć – najlepiej przez całą noc, a później gotować przez ok. 80-90 minut. W sytuacji, gdy korzystasz z multicookera z opcją szybkowaru czas obróbki termicznej wynosi 45 minut, bez konieczności wcześniejszego namaczania. Wystudzoną ciecierzycę przełóż wraz z pozostałymi składnikami do wysokiego naczynia i zblenduj na gładką masę. Odpowiednią konsystencję uzyskasz dolewając do niej stopniowo zimną wodę – najlepiej dodawaj po łyżce, dzięki czemu unikniesz zbyt dużego rozrzedzenia. Tak przygotowaną pastę możesz już śmiało serwować, ale wykorzystaj ją również jako bazę do eksperymentowania z innymi smakami. Podstawowy hummus możesz wzbogacić pieczonymi warzywami np.: papryką, czosnkiem lub batatem, a nawet kilkoma łyżkami azjatyckiej pasty miso – wystarczy wmiksować wybrany dodatek do masy.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJakie techniki znakowania są współcześnie popularne?
Następny artykułSystem antydronowy dla polskiej armii opracuje firma z Zielonej Góry