Handball Stal Mielec od wygranej rozpoczęła oficjalnie granie w sezonie 2024/25. Podopieczni trenera Roberta Lisa pokonali Orła Przeworsk w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski i tym samym awansowali do głównej drabinki tego turnieju.

Początek wcale jednak nie wskazywał na taki obrót sprawy. Mielczanie wyjątkowo wolno wchodzili w meczu, mieli problem ze zdobywaniem bramek i razili nieskutecznością. Dość powiedzieć, że pierwszego gola zdobyli dopiero w 6.minucie meczu, a jego autorem był Paweł Podsiadło.

Mielczanie zaczęli wchodzić na odpowiednie tory dopiero po upływie pierwszego kwadransa. W tym miejscu należy pochwalić naszego bramkarza – Nikodema Błażejewskiego, którego doskonałe interwencje sprawiały, że mimo dużej nieskuteczności, mieliśmy niewielką ilość strat do odrobienia.

Po raz pierwszy na prowadzenie udało się wyjść, gdy w 18.minucie gola zdobył Marcin Głuszczenko (6:5). Później kilka razy mieliśmy jeszcze remis na tablicy wyników, ale trudno było oprzeć się wrażeniu, że to podopieczni trenera Roberta Lisa zaczynają panować nad boiskowymi wydarzeniami. Do przerwy było 11:9.

Druga połowa to już dominacja tylko jednego zespołu. Handball Stal Mielec potrzebowała zaledwie kilku minut, by osiągnąć prowadzenie 17:9. W bramce świetnie spisywał się Dawid Dekarza, a w ofensywie skutecznością imponował Jakub Janus.

Dobrym podsumowanie tego fragmentu gry jest fakt, że Orzeł Przeworsk swojego pierwszego gola w drugiej połowie gry zdobył dopiero w 38.minucie meczu. Wtedy było jednak już 18:10 dla Stali i stawało się powoli jasne, że Wojewódzki Puchar Polski pozostanie w Mielcu.

Do końca meczu przewaga gospodarzy tylko rosła. Ostatecznie skończyło się na dziesięciu bramkach przewagi, a ostatnią bramkę w tym meczu zdobył wymieniony już w tej relacji Jakub Janus.

Handball Stal Mielec wygrała Wojewódzki Puchar Polski i awansowała do głównej drabinki turnieju. Tam już czekają drużyny z Orlen Superligi. z kolei już w przyszły weekend początek sezonu Ligi Centralnej. 14 września (sobota) Handball Stal Mielec zagra u siebie z Jurandem Ciechanów.

Handball Stal Mielec – SPR Orzeł Przeworsk 28:18 (11:9)

Stal: Dekarz, Błażejewski 1, Królikowski – Janus 7, Podsiadło 2, Mrozowicz, Ruhnke 2, Kotliński 1, Tokarz 1, Wołyncew 4, Sikora 5, Osmola 2, Głuszczenko 1, Światłowski 1, Cacak, Tarasevich 1. Trener Robert Lis.

Orzeł: Barnaś, Sar – Wlazło, Mroszczyk, Starzecki 3, Guzdek 1, Sobczyk 2, Świerk, Małecki 3, Kulka 2, Wajda 2, Curzytek 4, Kędzior, Czapka, Kasprzyk, Bednarz 1. Trener Tomasz Mochocki.

Źródło: Hanball Stal Mielec