W pierwszym meczu finałowym Pucharu CEV Reale Mutua Fenera Chieri pokonało Neuchatel UC 3:0 i jest dużo bliżej trofeum, niż rywalki. Teraz Szwajcarki musiałyby wygrać we Włoszech 3:0 lub 3:1, a później jeszcze pokonać Chieri w złotym secie.

Przypomnijmy, że obie drużyny grające w finale mają „na rozkładzie” polskie zespoły. W fazie play-off Włoszki wygrały z Grupą Azoty Chemikiem Police, a w półfinale Neuchatel UC wyeliminował Grota Budowlanych Łódź.

Ambitna gra Szwajcarek

Wynik 3:0 tego meczu nie oddaje do końca tego, co działo się na boisku. Tak naprawdę Szwajcarki tylko w drugim secie łatwo oddały pole rywalkom. W pierwszej partii długo toczyła się wyrównana gra, a gospodynie prowadziły nawet 20:18. Później jednak to siatkarki z Chieri włączyły drugi bieg i wygrały 25:23.

Odjazd Włoszek, a później wymęczony trzeci set

W drugim secie „nie było co zbierać”. Od stanu 6:6, kolejnych sześć akcji padło łupem Włoszek i gospodynie już nie miały pomysłu, jak tę stratę odrobić. Dalej przewaga tylko rosła, żeby finalnie zatrzymać się na wyniku 25:13 dla Chieri. W trzecim secie było już nawet 19:15 dla gości, ale to chyba uśpiło ich czujność. Szwajcarki wyrównały na 19:19 i chciały za wszelką cenę utrzymać się w meczu. Jednak to Włoszki miały przed sobą pierwszą piłkę meczową przy 24:23. Tę jeszcze gospodynie obroniły, ale przy następnej skapitulowały, przegrywając 24:26, a cały mecz 0:3.

Neuchatel UC – Reale Mutua Fenera Chieri 0:3
(23:25, 13:25, 24:26)

Składy zespołów:
Nauchatel: Haynes (9), Pierret (2), Gross (5), Branca (2), Scambray (19), Grubbs (8), Delley (libero) oraz Petitat, Dalliard (libero), Troesch i De Micheli
Chieri: Skinner (13), Grobelna (17), Kingdon Rishel (7), Zakchaiou (4), Weitzel (12), Malinov (4), Spirito (libero) oraz Rolando (1), Morello, Omoruyi (1) i Gray