W niedzielę 28 listopada 2021 r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku odbył się finał IX edycji Grand Prix w szachach szybkich P-15.

W rundzie finałowej wzięło udział 10 zawodników wyłonionych w całorocznym cyklu Grand Prix. Zwycięzcą tej rundy został Dmtro Pylyp ze Słupska (7 pkt), drugie miejsce zajął Dymitry Aniskiewicz (Słupsk) 7 pkt., a trzeci był Dawid Jaroszewicz (Słupsk) – 6 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Michał Gulbiński (Słupsk) – 6 pkt., 5. Damian Wenelski (Malechowo) 5,5 pkt.

Pojedynek w ostatniej rundzie finału o pierwsze miejsce. Po lewej Pylyp, po prawej Aniskiewicz

Klasyfikacja generalna całego cyklu przedstawia się następująco: 1. Dawid Jaroszewicz – 235 pkt., 2. Dmtro Pylyp – 230 pkt., 3. Dymitry Aniskiewicz – 208 pkt., 4. Zbigniew Mielczarski (Sławno) – 202 pkt, 5. Jarosław Borowski (Słupsk) – 191 pkt., 6. Damian Wenelski – 191 pkt., 7. Michał Gulbiński – 175 pkt., 8. Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) – 159 pkt., 9. Tadeusz Dubel (Słupsk) – 138 pkt., 10. Aleksander Marczak (Koszalin) – 136 pkt. W całym cyklu Grand Prix wzięło udział 35 szachistów.

Doradca finansowy Słupsk - 509 108 801
Pierwsza trójka całego cyklu Grand Prix 2021 wraz z organizatorem Mirosławem Mirynowskim oraz sędzią cyklu Brunonem Studzińskim

Najlepsza czwórka szachistów w Finale otrzymała nagrody finansowe. Najlepsza trójka w całym cyklu otrzymała puchary i medale. Dla dziesięciu finalistów wręczone zostały nagrody rzeczowe według miejsc zajętych w całym cyklu.

Sędzią Grand Prix Miasta Słupska był Brunon Studziński, a organizatorem tych zmagań Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”. Dofinansowanie pochodziło ze środków Miasta Słupska.