A A+ A++

To już oficjalne – Final Fantasy XVI otrzyma polską kinową lokalizację. Jest to pierwszy taki przypadek w ponad 25-letniej historii serii.

Źródło fot. Square Enix.

i

W grudniu 2022 roku informowaliśmy Was o nieoficjalnych doniesieniach, jakoby Final Fantasy XVI miało się ukazać w polskiej kinowej wersji językowej (tj. z napisami). Dziś możemy to oficjalnie potwierdzić – po raz pierwszy w historii seria doczeka się polonizacji.

Według komunikatu firmy Cenega – dystrybutora FF XVI w naszym kraju – tłumaczeniem gry na język polski zajął się jej producent i wydawca, czyli Square Enix. Informację o lokalizacji potwierdzają również opisy ofert (często jeszcze nieaktywnych) ofert przedpremierowych – np. ta dostępna w sklepie 3kropki.pl.

Preordery powinny ruszyć pełną parą jeszcze dziś lub w kolejnych dniach bieżącego tygodnia – Cenega wciąż ustala bowiem ostatnie wytyczne ze sklepami. Co istotne, w sprzedaży będzie zarówno edycja kolekcjonerska Final Fantasy XVI – zawierająca m.in figurkę walczących Ifrita i Phoenixa – jak i wydanie z limitowanym steelbookiem, kosztujące około 320 zł, oraz warta ok. 450 zł edycja Deluxe, na którą składają się gra, inny steelbook oraz materiałowa mapa.

Dla przypomnienia dodam, że premierę Final Fantasy XVI zaplanowano na 22 czerwca 2023 roku. Tego dnia tytuł wyjdzie tylko na PS5, lecz prawdopodobnie po upływie 6-miesięcznej wyłączności (czyli najpewniej w 2024 r.) ma się ukazać również na PC – mimo żarcików, jakie stroił sobie niedawno producent gry, Naoki Yoshida, mówiąc, że o niczym takim nie było mowy i gracze powinni kupić PlayStation 5.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTego nie było w scenariuszu. Gość przerwał prowadzącej
Następny artykułTutaj rodziła się światowa elektronika. Dawne studio zostanie odtworzone w Muzeum Sztuki Nowoczesnej