A A+ A++

Od piątku 9 lutego w kinie Merkury w Białej Podlaskiej premiera filmu „Dziewczyna influencera”. Poza tym nadal można oglądać: „Cudowny chłopak. Biały ptak”, „Akademia Pana Kleksa”, „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa”, „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” oraz „Powstaniec 1863”. Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” zobaczymy komediodramat „Przesilenie zimowe”.

„Dziewczyna influencera” – Polska; dramat/obyczajowy; od 15 lat.

„Dziewczyna influencera” to pierwszy polski film o influencerach i gwiazdach social mediów, które prezentują na pozór idealne życie, pełne beztroskich i luksusowych podróży, markowych ubrań i niekończącej się zabawy. Jednak, jak pokazała Pandora Gate, głośna afera obnażająca prawdziwe oblicze YouTuberów, świat internetu skrywa wiele mrocznych tajemnic.

„Dziewczyna influencera” to elektryzująca opowieść o sławie, pieniądzach, klątwie popularności, żądzy uwagi i cenie płaconej za bycie na topie. To obraz rzeczywistości ukrytej za filtrami Instagrama, wystudiowanymi kadrami klipów YouTube i lukratywnymi kontraktami sponsorów. Ponad wszystko jednak to przejmująca historia o tych, dla których liczba fanów i lajków określa poczucie własnej wartości, pasja graniczy z obsesją, a toksyczna rywalizacja rodzi mroczne sojusze. Poznaj całą prawdę o świecie internetowych celebrytów w filmie „Dziewczyna influencera”.

W rolach głównych w filmie, który zabierze widza w zapierającą dech w piersiach podróż po najbardziej malowniczych zakątkach Europy, zobaczymy: debiutującą Karinę Rezner, Olgę Kalicką, Kamila Wodkę, Mateusza Banasiuka, Joannę Koroniewską-Dowbor, Rafała Królikowskiego, Magdalenę Czerwińską, Karolinę Szymczak, Dominikę Kachlik, Michała Piróga, Adriannę Izydorczyk, Magdalenę Perlińską i Patryka Szwichtenberga oraz imponującą plejadę internetowych sław. Wśród nich m.in.: współzałożyciel i współwłaściciel Fame MMA Wojtek Gola, influencerzy i influencerki: Mrs. Lillyy, Grupa 6IXTEEN, Barbara Sarah Szczypiór „Barbeliciouss”, modelka Anna Maria Olbrycht oraz model i twarz marek Campari, Bvlgari, Aston Marin – Kevin Lutolf. Wspólnie ujawnią oni ciemne aspekty życia idoli, na co dzień schowane za błyszczącymi ekranami smartfonów, i zdemaskują prawdziwe oblicze internetowego show-biznesu.

Wchodząca gwiazda internetu Zosia (zjawiskowa Karina Rezner), znana pod nickiem Just Sophie, odkrywa, że jej chłopak, popularny YouTuber Komfi (Kamil Wodka), ma romans. Kiedy zdrada wychodzi na jaw i trafia na Pudelka, dziewczyna postanawia przyjąć ofertę uwielbianej przez internautów Violi (Olga Kalicka) i wraz z nią udać się w zagraniczną podróż za pieniądze sponsorów. Odwiedzający ekskluzywne kurorty na Cyprze, Ibizie, Malcie, Grecji i we Włoszech, walcząc o zasięgi i uwagę fanów, Zosia dołącza do elity polskich influencerów. Niestety miłosna afera z jej byłym chłopakiem staje się coraz głośniejsza, gdy ten wiąże się z seksowną fit-blogerką Paulą (Joanna Koroniewska-Dowbor), a o Violę upomina się dawna, mroczna przeszłość. Kiedy pikantne szczegóły i skrywane sekrety wychodzą na jaw, Zosię czeka konfrontacja z trudną do zaakceptowania prawdą o środowisku, do którego tak bardzo pragnęła należeć.

Reżyseria: Szymon Gonera.

Obsada: Karina Rezner, Olga Kalicka, Joanna Koroniewska, Kamil Wodka, Mateusz Banasiuk, Rafał Królikowski.

„Cudowny chłopak. Biały ptak” – USA; familijny/przygodowy; od 10 lat – dubbing.

Ekranizacja światowego bestsellera „Cudowny chłopak” porwała 1,5-milionową widownię w każdym wieku, dostarczając nie tylko znakomitej rozrywki, ale także wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Jej kontynuacja to kolejna niezwykła opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie.

Najnowszy film twórcy nagrodzonych Oscarami hitów „Marzyciel” i „Czekając na wyrok”, a także przebojowych „World War Z”, „Quantum of Solace” i „Krzysiu, gdzie jesteś?”.

Nagrodzona Oscarem za „Królową” Helen Mirren oraz znakomita w „Sex Education”, „The Crown” i „Z archiwum X” Gillian Anderson w opowieści o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z „Cudownego chłopaka”. Julien usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy, izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julienem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten, kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka, potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliena?

Reżyseria: Marc Forster.

Obsada: Helen Mirren, Gillian Anderson, Bryce Gheisar, Olivia Ross, Orlando Schwerdt.

„Akademia Pana Kleksa” – Polska; fantasy/przygodowy/familijny; od 7 lat.

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Reżyseria: Maciej Kawulski.

Obsada: Tomasz Kot, Antonina Litwiniak, Piotr Fronczewski, Adrian Kłos.

„Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa” – Francja; animowany/komedia; b.o. – dubbing.

Przebojowa i pełna śmiechu eko…media o bohaterskich zwierzętach broniących deszczowego lasu przez nieznanym i iście wybuchowym zagrożeniem. Wielka zabawa i wartościowa lekcja przyrody dla dużych i małych, w której nie zabraknie zwariowanej fauny spod równika i zwrotnika, konkretnie wkurzonych ptaków, smakoszy bananów, awanturniczych złotych rybek i pand znających sztuki walki. Wszystko to i jeszcze więcej w animowanym hicie, za którym stoją twórcy lubianych produkcji: „Kumple z dżungli”, „Mój przyjaciel Ufik”, „Nel i tajemnica Kurokota” oraz „Pati i klątwa Posejdona”.

Kiedy tajemniczy superłotr pokrywa dżunglę eksplodującą pianą, która wybucha przy najmniejszym kontakcie z wodą, do akcji wkraczają zwierzaki z dzikiej paki. Aby uratować ekosystem i dziewiczą przyrodę, dzielny goryl Miguel i jego kumple wyruszą balonem w zapierającą dech w piersiach podróż od Bieguna Północnego po Daleki Wschód. Przemierzając góry, pustynie i oceany w poszukiwaniu antidotum, przeżyją setki niezapomnianych przygód i zrobią wszystko, by powrócić na czas. A nie będzie to łatwe, bo pora deszczowa zbliża się nieubłaganie, a podstępny wróg i jego sługusi depczą im po piętach. Czy łącząc siły, łapki, płetwy i skrzydła, bohaterski eko-patrol zdoła powstrzymać przeraźliwie WIELKIE BUM?!

Reżyseria: Laurent Bru, Yannick Moulin.

„Powstaniec 1863” – Polska; biograficzny/historyczny; od 13 lat.

Pierwszy od 30 lat film opowiadający o powstaniu styczniowym w 1863 roku. „Powstaniec 1863” to porywająca produkcja opowiedziana z perspektywy człowieka, który był postrachem Imperium Rosyjskiego – legendarnej postaci polskiego duchownego, kapelana i generała – księdza Stanisława Brzóski.

Oddział pod jego przewodnictwem był najdłużej walczącą jednostką w Królestwie Polskim. W roli głównej wystąpił Sebastian Fabijański („Legiony”), a obok niego na wielkim ekranie zobaczymy: Cezarego Pazurę („Kurier”), Daniela Olbrychskiego („1920 Bitwa Warszawska”), Olgierda Łukaszewicza („Kamienie na szaniec”), Karolinę Szymczak („Babilon”) i wielu innych. Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Tadeusz Syka – twórca obrazu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Premiera filmu odbędzie się w ramach 160. rocznicy powstania styczniowego.

Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego. Powraca on wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W obliczu „branek” do carskiego wojska i kolejnych represji ze strony zaborcy, rodzi się pomysł zorganizowania powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy. Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem. Wkrótce tropem ks. Brzóski rusza płk. Manukin, zwany „Katem Podlasia”, ale przez najbliższe dwa lata polski bohater pozostanie nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego i dając polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.

„Podjęliśmy się tego wielkiego wyzwania, jakim jest sięgnięcie do czasów powstania styczniowego i opowiedzenie arcyciekawej, wręcz wyjątkowej historii ks. Stanisława Brzóski, który był ostatnim walczącym powstańcem styczniowym. Będzie to film o ludzkiej ofiarności, film akcji, ale przede wszystkim film dla szerokiej publiczności. Dobieramy bardzo zróżnicowaną obsadę, po to, by pokazać bardzo aktualną historię. Chcemy pokazać, że ta sytuacja powtarza się teraz na Ukrainie, że 160 lat wcześniej, w tej samej sytuacji geopolitycznej, my pierwsi podjęliśmy nierówną walkę z Rosją” – Tadeusz Syka, reżyser.

Reżyseria: Tadeusz Syka.

Obsada: Sebastian Fabijański, Ksawery Szlenkier, Cezary Pazura, Daniel Olbrychski, Wiaczesław Boguszewski, Karolina Szymczak, Olgierd Łukaszewicz.

„Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” – Polska; komedia; od 13 lat.

Jedna rodzina – tysiąc skandali! Zapraszamy na „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”, czyli kolejny rozdział kultowej, komediowej serii, i ciąg dalszy przygód wyjątkowej, patchworkowej rodziny: Wolańskich oraz Zawadów.

Piotruś – razem z żoną, teściową oraz Leopoldem – przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku. A Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka… Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kuba… zaczynają się problemy!

Piotruś towarzyszy siostrze w trakcie porodu i sam zaczyna marzyć o dziecku – ku przerażeniu Marlenki. Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i nagle znika. A do tego w Brzózkach zjawia się tajemnicza Kamila – dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która szuka właśnie Zawady…

Reżyseria: Anna Wieczur.

Obsada: Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka, Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki, Grażyna Błęcka-Kolska, Zdzisław Wardejn.


Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 15 lutego zobaczymy:

„Przesilenie zimowe” – USA; dramat/komedia; od 15 lat – napisy.

Nominowany do Oscara, Paul Giamatti w roli nielubianego nauczyciela, Paula. Paul jest postrzegany przez uczniów, nauczycieli oraz dyrektora szkoły jako osoba pompatyczna i irytująca.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia w 1970 roku i Paul, nie mając rodziny nigdzie nie wyjeżdża. Nauczyciel zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu. Po kilku dniach zostaje tylko jeden uczeń – sprawiający kłopoty 15-latek o imieniu Angus (Dominic Sessa), któremu grozi wydalenie za fatalne zachowanie. Do Paula i Angusa dołącza kucharka Mary (Randolph) , której syn niedawno zginął w Wietnamie.

Tych troje bardzo różnych rozbitków tworzy nieprawdopodobną świąteczną rodzinę, która dzieli się komicznymi perypetiami podczas dwóch bardzo śnieżnych tygodni w Nowej Anglii. Prawdziwą podróżą okaże się to, jak pomagają sobie nawzajem zrozumieć, że nie są przywiązani do swojej przeszłości – mogą wybrać własną przyszłość.

Reżyseria: Alexander Payne.

Obsada: Paul Giamatti, Dominic Sessa, Da’Vine Joy Randolph, Carrie Preston, Brady Hepner, Ian Dolley.


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZ CKiB Gminy Dębica nie ma nudy!
Następny artykułRolnicze protesty w Powiatach Brzeskim i Bocheńskim / 9 lutego 2024 r.