A A+ A++

W piątek 4 grudnia, opublikowano zwiastun nowej produkcji, opowiadającej historię Mariana Wieleżyńskiego – człowieka, który “ujarzmił gaz” pt. “Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa”. Sceny do filmu kręcone były m.in. w Krośnie.

4 grudnia to Barbórka, święto górników, w tym naftowców i gazowników. Telewizja Obiektyw, producent filmu pt. „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa”, właśnie w tym dniu zaprezentowała pierwszy zwiastun nowej produkcji, opowiadający historię Mariana Wieleżyńskiego.

W tytułowej roli zobaczymy Wojciecha Zielińskiego i Dawida Czupryńskiego. W filmie wystąpili także Anna Cieślak, Marcin Kwaśny, Dorota Landowska, Artur Dziurman oraz Krzysztof Jasiński i Peter Lucas. Film powstał według scenariusza Małgorzaty Sobieszczańskiej. Reżyserem jest Mariusz Bonaszewski, autorem zdjęć Mariusz Konopka, a producentem Bogdan Miszczak. Zdjęcia realizowane były m.in. w sanockim skansenie, parku miejskim w Jaśle, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz na polach naftowych w Krygu koło Gorlic oraz w Krośnie.

Sponsorem głównym filmu jest PGNiG S. A., sponsorami wspierającymi GAZ-SYSTEM S.A. w Warszawie, Samorządy Małopolski i Podkarpacia oraz lokalne firmy. Film realizowany jest również ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i Województwa Podkarpackiego w ramach programu Podkarpackiej Kroniki Filmowej. Premiera filmu planowana jest na początek przyszłego roku. Więcej informacji już wkrótce na oficjalnym fanpage’u filmu (kliknij tutaj).

Więcej o produkcji możecie przeczytać w naszym artykule Film “Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa” to największe przedsięwzięcie TV Obiektyw

red.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTragiczny pożar k. Wadowic. W domu znaleziono dwa ciała
Następny artykułW samorządzie gminnym polityka jest niepotrzebna – uważa burmistrz Tomasz Matuszewski