Startujący trener Jakub Cichoń, Dariusz Sarama i Aaron Połowniak reprezentowali dziś klub FightSport Dębica na zawodach ADCC East European Open 2024 w Poznaniu.

ADCC to wyzwanie dla wszystkich zawodników trenujących sporty walki oparte na chwytach. Tak brazylijskie jiu-jitsu, jak reprezentanci FightSports Dębica, ale też judo, sambo, sumo, czy zapasy. Przede wszystkim dlatego, że reguły walki submission fightingu obowiązujące w ADCC pozwalają na korzystanie z dźwigni na stopę, kolano, nadgarstek, łokieć i bark oraz duszenie, poza uciskiem na krtań i tchawicę.

Jakub Cichoń na zawodach w Poznaniu wywalczył złoto pokonując w finale Volodymyra Koreniaka, reprezentującego ZR Team Ukraine. Startował w kategorii: pro, master +45, +99 kg. Dariusz Sarama w kategorii: średnio-zaawansowany, master +45, +99 kg wygrał przez dyskwalifikację przeciwnika. Jednak największą niewiadomą był debiutancki start Aarona Połowniaka. Najmłodszy z zawodników miał po raz pierwszy walczyć w kategorii dorosłych.

– A w sumie to ma jeszcze 17 lat, bo 18 kończy w grudniu – zauważa trener Jakub Cichoń.

Jednak już po pierwszej walce, w której pokonał Mateusza Ćwika z wągrowieckiego klubu Checkmat 12:0, widać było, że Aaron nie tracił czasu na macie. Swoje umiejętności potwierdził w walce finałowej, w której Wojciech Dopierała-Kaliński z klubu Gracie-Barra z Poznania uległ mu 11:0. Aaron złoto zdobył w kategorii: początkujący, adult, -100 kg.

Autor: Debica24.eu