A A+ A++

Fiat Tipo to koń pociągowy biznesu włoskiej marki w Polsce. Nowy sprzedaje się na pniu i czasem trzeba nawet na niego czekać. Tylko w tym roku na nasze drogi wyjechało 5 tys. sztuk tego modelu. Tipo także jako samochód używany jest ceniony. Przepis na sukces? Prosta i trwała budowa, dopracowane silniki plus mnóstwo miejsca dla pasażerów i ich bagażu. Jednak konkurencja nie śpi. Dacia Sandero i Logan w drugim wcieleniu już czekają w blokach do debiutu. Stąd firma z Turynu ma odpowiedź – na polski rynek już w grudniu trafi Tipo po modernizacji.

Fiat Tipo jeszcze przed zmianami

Fiat Tipo jeszcze przed zmianami / dziennik.pl

Fiat Tipo dostanie nową twarz ze zmienionym zderzakiem, nowymi reflektorami LED i przeprojektowaną osłoną chłodnicy. Tył także zostanie odświeżony.

Fiat Tipo po liftingu. Nowy silnik 1.0 Turbo i Tipo Cross

Nowy Fiat 500 już w Polsce. Znamy ceny, a niebawem tani Tipo Cross i hybrydy Jeepa
Nowy Fiat 500 już w Polsce. Znamy ceny, a niebawem tani Tipo Cross i hybrydy Jeepa

Zobacz również

Jednak najpoważniejsze zmiany zajdą pod karoserią. Fiat Tipo dostanie nowy trzycylindrowy silnik 1.0 Turbo o mocy przynajmniej 100 KM. To aluminiowa konstrukcja wyposażona w: bezpośredni wtrysk paliwa, układ Multiair III (zoptymalizowane elektrohydrauliczne sterowanie zaworami) i filtr cząstek stałych. Ta litrowa jednostka w wersji 120-konnej znana jest m.in. z Jeepa Renagade, w którym spisuje się kulturalnie, nie hałasuje i zapewnia wystarczającą dynamikę. Dobra wiadomość jest też taka, że silnik 1.0 powstaje w Polsce (FCA Power Train w Bielsku-Białej). Do tego dojdzie nowa skrzynia biegów.

Fiat Tipo S-Design

Fiat Tipo S-Design

Fiat Tipo S-Design / Fiat

Takie samochody Polacy kupują najczęściej. Mają już nowego faworyta
Takie samochody Polacy kupują najczęściej. Mają już nowego faworyta

Zobacz również

A po koniec 2021 roku Fiat planuje wprowadzić Tipo jako miękką hybrydę. Zelektryfikowany napęd ma godzić dynamiczne osiągi z umiarkowanym spalaniem. Pierwsze skrzypce w takim zespole gra silnik benzynowy. Do życia obudzi go wpięty między silnik a skrzynię biegów rozrusznik-alternator BSG (Belt integrated Starter Generator), który także ładuje akumulator podczas hamowania (silnikiem spalinowym), a w trakcie przyspieszania potrafi wspomagać silnik konwencjonalny. Przy okazji zastępuje rozrusznik, co poprawia komfort w mieście, ponieważ układ … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTreningi "Krasnali" U9M – najmłodszych koszykarzy MKS Wodzisław Śląski
Następny artykułPod blokiem na Grunwaldzkiej znaleziono mężczyznę z poderżniętym gardłem