A A+ A++

Pod hasłem “Otwartość” rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki to od lat jedno z najważniejszych i najpopularniejszych wydarzeń organizowanych w Toruniu. W trakcie festiwalowych wydarzeń badacze i badaczki, studenci i studentki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracownicy i pracowniczki lokalnych instytucji kultury i nauki w przystępny oraz atrakcyjny sposób zaprezentują swoje osiągnięcia, przybliżą dyscypliny, którymi się zajmują i aktualne tematy badawcze. Naukowe święto to również okazja, by zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych. Inauguracja wydarzenia odbyła się 20 kwietnia 2024 r. w Auli UMK.

Po raz kolejny Toruń staje się stolicą nauki i sztuki. Wydarzenie łączy bogaty program sygnowany doskonałą marką naukową UMK z atrakcyjną formułą dopasowaną do odbiorców w każdym wiekupowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – O renomie festiwalu decyduje zgodna kooperacja trzech sprawdzonych organizatorów: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Urzędu Miasta Torunia, Towarzystwa Naukowego w Toruniu. To wyśmienita wizytówka miasta rodzinnego Mikołaja Kopernikapodkreślił prezydent Zaleski. 

Hasło OTWARTOŚĆ właściwie oddaje ideę Festiwalu już od jego pierwszej edycji. Każdego roku organizatorzy pokazują, że budowanie dobrych relacji – w badaniach, pracy naukowej, społeczności akademickiej, współpracy z miejskimi instytucjami, a przede wszystkim z uczestnikami i uczestniczkami festiwalowych wydarzeń – musi opierać się na szeroko rozumianej otwartości.

Organizatorzy pokazują otwartość nauki i sztuki, otwartość naukowców i naukowczyń gotowych do kreowania nowych idei i metod badań, a także podejmowania wyzwań, które wskazuje współczesny świat i kierunek jego zmian. Otwierają drzwi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zapraszając uczestników i uczestniczki festiwalowych wydarzeń, równie otwartych na przyjęcie sporej dawki wiedzy z zakresu nauki i sztuki. Są także otwarci na miasto – wychodzą poza mury uczelni, lokując szereg wydarzeń w przestrzeniach licznych toruńskich instytucji, a także samego Torunia.

Udział we wszystkich festiwalowych imprezach jest bezpłatny, na część z nich wymagana była/jest wcześniejsza rejestracja. 

Program

fot. Wojtek Szabelski 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUwaga emeryci! 13. i 14. emerytura do zwrotu w niektórych przypadkach
Następny artykułZUS w Legnicy wysyła listy do całej Polski. Otrzymanie go oznacza ogromne problemy