A A+ A++

Festiwal rozpocznie się o godz. 15:30 od otwarcia wystawy poświęconej żołnierzom podziemia niepodległościowego 1944-56, połączonego z wykładem inauguracyjnym Dariusza Florczaka z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Później organizatorzy zapraszają na ciekawy koncert patriotyczny Lecha Makowieckiego i zespołu Zayazd.

Szczegółowe informacje znajdują się na załączonych plakatach.

Lech Makowiecki – z wykształcenia inżynier budowy okrętów; z wyboru – bard, autor, kompozytor, scenarzysta, felietonista (“Sieci”, “GPC”). Lider zespołu “ZAYAZD”, admirator Mickiewicza (płyta „ZAYAZD U MISTRZA ADAMA”), piewca tradycyjnego modelu rodziny (album “JA JESTEM TWÓJ DOM”), fan Józefa Piłsudskiego i JP II. Sformatowany na polską tradycję, kulturę i edukację historyczną młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę (patrz – autorskie płyty: “KATYŃ 1940”, “PATRIOTYZM”, “OBUDŹ SIĘ, POLSKO”, „NIEPODLEGŁA” oraz tomiki wierszy: „PRO PUBLICO BONO”, “JA TU ZOSTAJĘ”, „NIEPODLEGŁA”). Prowadzi cykliczne autorskie audycje słowno-muzyczne w radiowej Jedynce pt. “Twarzą w twarz – wieczór z Historią”.

Zespół ZAYAZD – grupa country-folk, powstała po rozpadzie zespołu „BABSZTYL” w 1986r. Trzon zespołu to Bożena Makowiecka (śpiew), Lech Makowiecki (śpiew, gitary) i Leszek Bolibok (skrzypce, altówka). Zespół jest gwiazdą Pikników Country w Mrągowie, nagrał wiele kaset, płyt analogowych i płyt CD, z czego najważniejsze to autorskie krążki „Wypij do dna!” (polski country-folk) i „Mój dom, mój świat” (ballady familijne), „Kolędy” (polskie pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w konwencji country-folk) oraz poetycko-ludyczny album „Zayazd u Mistrza Adama” (m.in. biesiadne wiersze Mickiewicza, wersje rockowe ballad Moniuszki i …Chopina!

Plakat informujący o Festiwalu Historycznym w Puławach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozdzielono dotacje dla organizacji trzeciego sektora
Następny artykułNajciekawsze dzielnice Paryża. Gdzie warto się zatrzymać?