Wisła Sandomierz rozgromiła 5-2 (4-2) Hetmana Zamość w meczu 42. kolejki III ligi, gr. IV kończącym sezon ligowy. Bramki zdobyli Krzysztof Zawiślak (dwie), Marcin Sudy, Cezary Charszla i Aleksander Wiśniewski. Jednocześnie był to ostatni mecz Rafała Wójcika w roli trenera wiślaków.

Wiślakom w ostatniej kolejce ligowej przyszło zmierzyć się z zamykającym tabelę Hetmanem Zamość, który ostatni raz wygrał niemal miesiąc temu. Niespodziewanie to właśnie ekipa gości, już w pierwszej akcji meczu, zdobyła gola. Z rzutu wolnego zacentrował Przemysław Koszel, piłkę głową przed pole karne wyekspediował Adrian Kajpust. Niestety dopadł do niej kapitan Kacper Nastałek i mocnym strzałem z powietrza trafił pod poprzeczkę. Wyrównać mógł Miłosz Matuszewski, jednak piłkę wybił za linię końcową bramkarz rywali. W 7. minucie Damian Pietrasik pewnie obronił strzał Bartłomieja Sienkiewicza. W 13. minucie Wisła wyrównała. Matuszewski zagrał z głębi pola do ustawionego w okolicy narożnika pola karnego Kajpusta. Obrońca Wisły przy asyście Sebastiana Łapińskiego dośrodkował do zamykającego akcję Marcina Sudego, który pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. W 20. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Piłkę na połowie Wisły przejął Kajpust, który natychmiast świetnie podał do wychodzącego Cezarego Charszli. Młody napastnik sandomierzan sprytnym kółeczkiem wymanewrował Adriana Gierowskiego i trafił tuż obok golkipera. Przed szansą na bramkę stanął ponownie Matuszewski, jednak po jego strzale piłkę odbili jeszcze bramkarz Jakub Wyłupek i Łukasz Pokrywka. Na szczęście Wisły piłka trafiła na jedenasty metr do Krzysztofa Zawiślaka, który mierzonym, płaskim strzałem podwyższył prowadzenie. W 37. minucie zespół Hetmana otrzymał rzut karny za faul Sebastiana Taranka na Koszelu. “Jedenastkę”  pewnie wykorzystał sam poszkodowany. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania Kajpsut ze środkowej strefy boiska podał do wychodzącego na czystą pozycję Zawiślaka. Napastnik gospodarzy w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował szansy i zdobył swojego drugiego gola w meczu. Jednocześnie to trafienie uczyniło Zawiślaka najskuteczniejszym (wraz z Kamilem Bełczowskim) zawodnikiem Wisły w rozgrywkach ligowych.

Początek drugiej połowy mógł znakomicie rozpocząć się dla wiślaków. W pierwszej akcji Kajpust zagrał w pole karne, gdzie Charszla odegrał do Matuszewskiego, który trafił z bliskiej odległości w słupek. Goście również mieli swoje szanse. Najpierw Przemysław Chyrchała minimalnie chybił z ostrego kąta, a potem Damian Pupeć przegrał rywalizację z Damianem Pietrasikiem. W 84. minucie wprowadzony niecałe dziesięć minut wcześniej Aleksander Wiśniewski odebrał piłkę zawodnikowi Hetmana i po indywidualnym rajdzie zdobył swojego pierwszego gola w barwach Wisły.

20 czerwca 2021, 17:30 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 5-2 Hetman Zamość
Marcin Sudy 13, Cezary Charszla 20, Krzysztof Zawiślak 23, 45, Aleksander Wiśniewski 84 – Kacper Nastałek 1, Przemysław Koszel 37 (k)

Wisła: 1. Damian Pietrasik – 14. Adrian Kajpust, 3. Kacper Serek, 7. Marcin Sudy, 13. Kacper Pieniążek (85, 26. Jan Bieniek) – 24. Cezary Charszla, 30. Mateusz Chmielowiec, 99. Sebastian Taranek, 8. Jakub Siedlecki (75, 2. Aleksander Wiśniewski), 17. Krzysztof Zawiślak (46, 5. Dawid Nikołaj) – 10. Miłosz Matuszewski.

Hetman: 14. Jakub Wyłupek – 2. Paweł Szatała, 6. Piotr Dajos, 3. Michał Wolanin, 20. Adrian Gierowski – 11. Łukasz Pokrywka, 17. Kacper Nastałek, 7. Przemysław Koszel, 22. Bartłomiej Sienkiewicz (46, 8. Damian Pupeć), 18. Sebastian Łapiński – 9. Przemysław Chyrchała.

żółte kartki: Kajpust, Serek – Gierowski.

sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów).

źródło: własne