A A+ A++

Centrum Sztuki Współczesnej zorganizuje zajęcia online poświęcone artystom, którzy w swojej twórczości inspirowali się kolorami. – Planujemy przygotować karty pracy, publikowane co dwa dni. Każda publikacja online będzie prezentować inny kolor; planujemy, by były to kolory tęczy – siedem kolorów: indygo, czerwony, żółty, niebieski, zielony, pomarańczowy i fioletowy – mówi Paulina Tchurzewska z CSW.

Dwór Artusa na swojej stronie internetowej zaprezentuje program działań edukacyjnych dla odbiorców w różnych grupach wiekowych. Ferie będą także doskonałą okazją do poznania całej oferty tej instytucji w sieci, m.in. do nagrań z kolejnych spotkań i warsztatów Toruńskiego Festiwalu Książki.

Informacje: artus.torun.pl/

TOS

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje dwa koncerty: dla dzieci do szóstego roku życia, drugi symfoniczny dla starszych odbiorców z rozpoznawalną muzyką rodziny Straussów.

Koncert z cyklu „Czas dla nas” będzie wyemitowany 17 stycznia o godz. 15 na kanale TOS na YouTube. – Zapraszamy na rodzinne spotkanie z pewną sympatyczną rodzinką instrumentów: wszyscy jej członkowie mają metalowe korpusy i drewniane stroiki, różnią się wielkością i kształtem. Wszystkie pięknie brzmią, a nazywają się saksofony. Od dnia, w którym pan Adolphe Sax skonstruował pierwszy saksofon, rodzinka saksofonów robi wielką muzyczną karierę. Ta miła familia odwiedzi i nas – zapowiadają organizatorzy.

9 stycznia o godz. 18 wysłuchamy koncertu, który TOS zagra pod kierownictwem Dainiusa Pavilionisa. W programie znajdą się największe utwory Straussów.

Informacje: tos.art.pl/

Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało propozycje dla grup zorganizowanych oraz odbiorców indywidualnych. Oferta będzie realizowana pod warunkiem otwarcia muzeum zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi.

Muzeum w styczniu zaprasza do poznawania tradycji związanych ze świętowaniem Godów, jak dawniej zwano okres od Wigilii do święta Trzech Króli. Odwiedzając chałupy z aranżacjami w Parku Etnograficznym, będzie można porównać dawne sposoby świętowania na Kujawach i Pomorzu ze współczesnymi. – Wizyta może być okazją do dowiedzenia się, jak wyglądał czas karnawału na wsi, zwany dawniej zapustami, oraz na czym polegało kujawskie kolędowanie z kozą – mówią twórcy programu.

Z wachlarza muzealnej oferty można wybrać zajęcia poświęcone dawnym salonowym i wiejskim grom oraz zabawom naszych pradziadków. Gratką będzie odkrywanie świata niezwykłego garncarza na wystawie Jana Limonta. To również czas na poznanie tajników pracy z gliną.

Na ferie muzeum przygotowało również trzy propozycje online do wykorzystania w czasie dogodnym dla odbiorców. Wielbiciele słuchowisk poznają „Bajki dla odważnych” w interpretacji aktorów Baja Pomorskiego: Dominiki Miękus, Jacka Pysiaka i Edyty Soboczyńskiej. – Przygotowane przez muzeum tutoriale pomogą chętnym wykonać atrybuty kolędnicze, a nasz pakiet z dawnymi zagadkami – spędzić czas z bliskimi, korzystając z bogactwa tradycji – dodają przedstawiciele instytucji.

Informacje: etnomuzeum.pl/

WOAK

Bogaty program na ferie przygotował w internecie Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury – to oferta dla różnych grup wiekowych: od czwartego roku życia po osiemnastolatków. – Proponowane przez nas warsztaty odbywać się będą online na platformie Zoom i potrwają od 30 minut do 1,5 godziny – mówią twórcy programu.

Podczas spotkań z instruktorami chętni będą mogli zgłębić tajniki fotografii oraz dowiedzieć się, jak poprawnie kadrować. Warsztaty teatralne pozwolą odkryć, co kryje się w cieniu. – Sprawdzimy, czy teatr zmieści się w pudełku, a także powołamy do życia niestraszne straszydła. Będziemy też szeptać słówka, które połączą się w teatralne historie. Tworząc domowy teatr przedmiotu, przekonamy się, że teatr można tworzyć w każdych warunkach, a pasjonatów reżyserii zachęcimy do nieszablonowego myślenia – mówią organizatorzy.

Na warsztatach muzycznych dzieci i młodzież pobawią się rytmem, pobudzą wyobraźnię, a także zbudują własne instrumenty. – Niecodzienną propozycją dla całych rodzin będzie interaktywny spacer online, podczas którego uczestnicy odbędą spacer po własnej bliskiej okolicy. Łączyć się będziemy za pomocą telefonów oraz wspólnie wykonywanych atrakcyjnych zadań i ćwiczeń – opowiadają instruktorzy.

Informacje: woak.torun.pl/

Książnica Kopernikańska

Na stronie Książnicy Kopernikańskiej w zakładce e-Książnica biblioteka zamieszcza materiały, które powstają z myślą o najmłodszych użytkownikach – scenariusze zabaw z dziećmi, tutoriale i prezentacje, rozmaite quizy i zgaduj-zgadule. – Czyli to wszystko, co pozwoli zorganizować ciekawie czas bez wychodzenia z domu. Oczywiście zapraszamy do naszych bibliotek – cały czas prowadzimy wypożyczanie książek, a w siedzibie Książnicy przy ul. Słowackiego 8 czekają również gry planszowe i karciane. Jako miejsce ich odbioru można wskazać paczkomat, który stoi przy bibliotece – mówią przedstawiciele biblioteki.

Informacje: ksiaznica.torun.pl/

Młyn Wiedzy

Do 17 stycznia na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w kanałach społecznościowych centrum nauki będą publikowane filmy oraz karty pracy z pomysłami konstrukcyjno-artystycznymi. Materiały będą przygotowane głównie z myślą o odbiorcach w wieku 6-11 lat, ale to okazja do wspólnego rodzinnego spędzenia czasu. – Będziemy zarówno eksperymentować, jak i konstruować. Na naszych stronach znajdziecie filmy, w których krok po kroku pokażemy, jak wykonać z nami doświadczenie lub skonstruować zabawkę do późniejszej zabawy czy inną niespodziankę, jak i karty pracy, które będziecie mogli wykorzystać w dowolnym momencie – mówią organizatorzy.

Informacje: mlynwiedzy.org.pl/

Domkultury!

Domkultury! przy ul. Sienkiewicza zaprasza na zimowisko „Potwory i przetwory”. – Czy topinambur jest potworem? Czy płomykówka galaretowata to daleka krewna ptaków nocy? Łapa kangura, psiząb, żmijowiec – te i inne dziko brzmiące nazwy towarzyszyć nam będą nieustannie podczas tegorocznych wypraw w nieznane. Część z nich zapewne wyląduje w słoiku lub… nowoczesnym zielniku. Powstaną również lokalne bestiariusze. Sięgniemy do najwcześniejszych podwórkowych i łąkowych wspomnień – mówią organizatorzy.

Na wszystkie wydarzenia wstęp nieodpłatny. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: [email protected], tel. 501 069 816

Świetlica podczas ferii jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułObecność na giełdzie tańsza nawet o 90 procent – FILM
Następny artykułGrowe hity i shity 2020 okiem redakcji PurePC. Co zaskoczyło, co zniesmaczyło, a na co ostrzymy sobie zęby w 2021 roku?