Lech Poznań w trwającym sezonie nie radzi sobie najlepiej. W tabeli “Kolejorz” zajmuje obecnie czwarte miejsce, a do prowadzącej Jagiellonii traci cztery punkty, jednak gra drużyny z Wielkopolski nie powala. Kilka miesięcy temu zwolniony został John van den Brom, a nowym-starym trenerem został Mariusz Rumak. Nie przyniosło to jednak wielkiej poprawy w stylu gry zespołu.

Probierz zaskoczy powołaniami?!

Mariusz Rumak ma problem. Kontuzja Dino Hoticia. Konieczny zabieg i długa przerwa

W ostatnim czasie Lech nie odnosi spektakularnych wyników. Choć “Kolejorz” wygrał w derbach z Wartą, to wcześniej przegrał m.in. z Rakowem Częstochowa czy Pogonią Szczecin. Ponadto w drużynie jest kilka kontuzji. Grać nie mogą obecnie m.in. Filip Dagerstal czy Mikael Ishak, choć oni są coraz bliżej powrotu. Teraz do grona kontuzjowanych dołączył Dino Hotić.

W poniedziałek Lech przekazał, że 28-latek doznał kontuzji mięśniowej, która wymaga operacji. Skrzydłowy ma ją przejść w najbliższych dniach, ale nie zagra już do końca trwających rozgrywek. Przerwa od treningów ma trwać około trzech miesięcy.

Hotić został piłkarzem Lecha latem 2023 roku. Dotychczas we wszystkich rozgrywkach rozegrał 22 spotkania w barwach poznańskiej drużyny, strzelił jednego gola i zanotował trzy asysty. Jego umowa z klubem obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

W tabeli Lech traci cztery punkty do prowadzącej Jagiellonii Białystok. Po przerwie na reprezentację zespół Mariusza Rumaka zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Początek meczu w Poniedziałek Wielkanocny o 15:00.