A A+ A++

Wśród największych miast stolica Wielkopolski znajduje się za Krakowem, Wrocławiem, Katowicami, Warszawą, Łodzią i Toruniem. W roku 2019 wymieniono w Poznaniu 444 niskoemisyjnych źródeł ogrzewania.

“To jest fatalne tempo” – komentuje Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Poznań z ponad 400 wymianami niestety nie ma się czym pochwalić. To są dane z 2019 roku. One niestety są smutne. Ale nawet jeżeli będzie to około tysiąca w 2020 roku, to patrząc, ile kotłów jeszcze jest do wymiany w Poznaniu, czyli mówimy o szacunkowo 20 tysiącach sztuk, to to tempo musi zdecydowanie przyspieszyć.

Uchwała antysmogowa Sejmiku Wojewódzkiego zobowiązuje Poznań do wymiany pieców bezklasowych do końca roku 2023. Później palenie w nich będzie zakazane.

Pierwszy w rankingu Polskiego Alarmu Smogowego jest Kraków. Przez rok zlikwidowano tam ponad 4 tysiące “kopciuchów”. Dalej jest Wrocław (1 442) oraz Katowice (1 213). Najmniej pieców – po 2 – wymieniono w Opocznie i Brzezinach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCENTRUM RODZIN POWSTAJE W CZŁUCHOWIE
Następny artykułFIRST PRIVATE EQUITY FIZ AN: Nabycia jednostek uczestnictwa funduszu Skarbiec Fundusz Inwestycyjny Otwarty – Subfundusz Skarbiec Konserwatywny