– Z całą pewnością rok 2021 był rokiem przełomowym nie tylko dla ZE PAK, ale dla europejskiego i polskiego rynku energetycznego. Bezprecedensowy wzrost cen uprawnień do emisji CO2, destabilizacja rynków energetycznych Unii Europejskiej spowodowana wzrostem zapotrzebowania na gaz i zachowaniami Gazpromu – które jak już dzisiaj wiemy, były prologiem do rosyjskiej inwazji na Ukrainę, jak również skokowy wzrost ceny energii elektrycznej w Polsce – wszystkie te wydarzenia tworzyły wyjątkowo niestabilne otoczenie dla działalności producentów energii elektrycznej – napisał w dołączonym do raportu liście do inwestorów Piotr Woźny, prezes zarządu ZE PAK.
Mimo to firma, którą kieruje, zrealizowała co najmniej kilka ważnych projektów mających duże znaczenie dla rozwoju zielonej energetyki nad Wisłą.
– W rekordowo krótkim czasie udało nam się zbudować i oddać do użytkowania największą w Polsce elektrownię słoneczną o mocy 70 MW. Instalacja jest zlokalizowana na zrekultywowanych gruntach pogórniczych w miejscowości Brudzew – pisze we wspomnianym liście Piotr Woźny.
Zwraca przy tym uwagę, że przy budowie tej farmy zatrudnienie znaleźli pracownicy Grupy Kapitałowej ZE PAK, którzy jeszcze kilka miesięcy wcześniej pracowali przy wydobyciu węgla brunatnego na tych terenach. Niewykluczone, że takich osób będzie więcej. W raporcie rocznym ZE PAK znalazła się bowiem bardzo ciekawa informacja.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS