Jeśli nasze dolegliwości dotyczą przewlekłych schorzeń przyczepów i tkanek miękkich to z pewnością zostanie zalecona nam terapia falą uderzeniową. Zabieg falą uderzeniową to idealna metoda leczenia, jeśli występują u nas ostrogi piętowe, przewlekłe bóle kręgosłupa, łokieć tenisisty, kolano skoczka, czy zapalenie ścięgien. Fala uderzeniowa to krótkie zabiegi, zazwyczaj trwające około 10 minut, które mogą wymagać kilku sesji w zależności od schorzenia i reakcji pacjenta na terapię. To skuteczna metoda, która inicjuje procesy regeneracyjne. Na co jeszcze jest dobra i jak w rzeczywistości działa fala uderzeniowa Warszawa?
Kiedy warto korzystać z terapii falą uderzeniową?
Zabieg falą uderzeniową z powodzeniem stosowany jest w terapii różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową, znana również jako terapia falami akustycznymi, wykorzystuje akustyczne fale uderzeniowe do stymulacji procesów leczniczych w tkankach. Jest to nieinwazyjna metoda leczenia, która może być stosowana, kiedy występuje u nas ostroga piętowa, bóle stawu barkowego, zapalenie stawów, bóle pachwin i przywodzicieli, zapalenie ścięgna rzepkowego, czy bóle mięśnia czworobocznego. Terapia falą uderzeniową jest często stosowana w leczeniu przewlekłego zapalenia ścięgien, takiego jak zapalenie ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego), łokieć golfisty, czy zapalenie ścięgien rotatorów w ramieniu. Fala uderzeniowa to świetne rozwiązanie, kiedy doskwiera nam zapalenia powięzi podeszwowej lub zmiany zwyrodnieniowe stawów. Leczenie falą uderzeniową może pomóc w redukcji bólu i stymulacji gojenia tkanki. Fala uderzeniowa może pomóc w rozpuszczaniu zwapnień, takich jak te występujące w przypadku zwapnień ścięgna barkowego.
Ostroga piętowa leczenie i zabiegi falą uderzeniową
Na wielu stronach możemy przeczytać, że ostrogę piętową można z powodzeniem leczyć za pomocą fali akustycznej. Na czym polega ta choroba i czy warto ją leczyć, wykorzystując falę uderzeniową? Ostrogi piętowe to kostne narośli, które tworzą się na dolnej części kości piętowej. Jest to reakcja organizmu na przewlekłe przeciążenie lub uraz tej okolicy. Ostroga piętowa jest często związana z przewlekłym zapaleniem powięzi podeszwowej, co jest stanem zapalnym tkanki łącznej rozciągającej się od pięty do palców, wspierającej łuk stopy. Przyczyny ostrogi piętowej mogą być prozaiczne. Zaliczyć do nich możemy długotrwałe przeciążenie stóp, spowodowane na przykład długim staniem, chodzeniem, bieganiem lub nadmiernym wysiłkiem fizycznym, noszenie butów, które nie zapewniają odpowiedniego wsparcia dla łuku stopy lub mają cienką podeszwę, a nawet nadmierną masę ciała. Ćwiczenia rozciągające powięź podeszwową oraz mięśnie łydki mogą być bardzo pomocne w tym schorzeniu. Specjaliści uważają, że fala uderzeniowa jest jedną ze sprawdzonych metod leczenia.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS