O autorze
Facebook zapowiedział nową funkcję dla swojej aplikacji mobilnej. Użytkownicy otrzymają możliwość dostosowania powiadomień w sposób rodem z Messengera. Tak zwany “tryb cichy” dla Facebooka wyciszy większość z nich. W ten sposób pomoże nam ograniczyć czas spędzany w sieci podczas pandemii choroby COVID-19.
Nie poinformowano, o jakie typy powiadomień dokładnie chodzi. Które Facebook uzna dla nas za ważniejsze, a które nie? Odpowiedź może zależeć od tego, jak ocenia nas algorytm. Logicznym byłoby pokazywanie powiadomień od osób, grup i stron, z którymi najczęściej wchodzimy w interakcję.
Powiadomienia od aplikacji można w dowolnym momencie całkowicie zablokować w ustawieniach. Nie należy jednak mylić tego rozwiązania z trybem cichym Facebooka. Znajdziemy go w zupełnie innym miejscu – w sekcji “Czas spędzony na Facebooku” mieszczącej się w ustawieniach.
Aktualizacja jest częścią rozwoju tej właśnie sekcji. Facebook zapowiada możliwość analizy trendów tydzień do tygodnia oraz analizę porównawczą czasu korzystania za dnia oraz nocy. Natomiast nowy tryb będzie można ustawić zarówno automatycznie, jak i dostosować własnoręcznie.
Facebook chce, abyśmy podczas kwarantanny lepiej spędzali czas w sieci
“Ponieważ wszyscy dostosowujemy się do nowych procedur i przebywania w domu, kluczowe może okazać się ustalenie granic dla spędzania czasu w sieci. Niezależnie od tego, czy chcesz skoncentrować się na rodzinie i znajomych, spać spokojnie lub zarządzać sposobem spędzania czasu w domu, mamy narzędzia, które pomogą Ci znaleźć właściwą równowagę dla sposobu korzystania z Facebooka” – czytamy we wpisie na blogu Facebooka dotyczącym COVID-19.
Poza trybem cichym, Facebook zapowiada dodanie także nowych skrótów do ustawień powiadmień, oraz preferencji news feedu. Jak twierdzą twórcy portalu, chodzi o to, abyśmy jak najlepiej wykorzystywali swój czas na portalu, kontrolując rodzaj wyświetlanych nam postów. Częściowo chodzi o zadbanie o zdrowie psychiczne użytkowników w czasie kwarantanny i pandemii COVID-19.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS