A A+ A++

Mark Zuckerberg już od dłuższego czasu przebąkuje, iż przyszłością internetu będzie tzw. metaverse, a więc wirtualny świat (światy) przygotowany z myślą o doznaniach w VR, ale także przenikający się z rzeczywistością. Pierwsze kroki Facebooka ku tym wirtualnym przestrzeniom zostały wykonane wraz z Horizon Workrooms – vr-ową alternatywą dla klasycznych wideokonferencji z użyciem np. Zooma. To jednak dopiero namiastka tego, co planuje Zuckerberg. Dlatego też zapowiedział, iż w najbliższym czasie planuje zatrudnić nawet 10 tysięcy osób z Unii Europejskiej. Metaverse będą budowały osoby także z naszego kraju.

Mark Zuckerberg planuje zatrudnić 10 tysięcy specjalistów w Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Będą oni odpowiedzialni za budowanie metaverse.

Facebook rozgląda się za 10 tys. pracownikami w Unii Europejskiej. Tzw. metaverse mają rozwijać także Polacy [1]

HTC VIVE Flow – okulary VR stworzone, by usuwać stres i poprawiać nasz stan psychiczny

W lipcu dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg zaczął aktywnie promować metaverse jako wizję przyszłości Facebooka, a nawet i całego internetu, w którym konsumenci nie tylko logowaliby się na platformy rzeczonej firmy, ale także żyli, pracowali i bawili się w jej cyfrowym świecie. Dziś, wyraźnie wskazuje się na kraje, które miałyby aktywnie uczestniczyć w rozwijaniu metaverse. Tymi krajami mają być członkowie Unii Europejskiej.

HTC Vive Pro 2 – test gogli VR za niemal 4 tys. zł. Jak wypadają na tle poprzedniej generacji, a jak na tle tańszych Oculus Quest 2?

„Unia Europejska ma wiele zalet, które sprawiają, że jest doskonałym miejscem do inwestowania dla firm technologicznych – duży rynek konsumencki, najwyższej klasy uniwersytety i, co najważniejsze, najwyższej jakości talenty” – argumentuje Facebook. Wśród krajów w kręgu zainteresowania giganta znajduje się Polska, Niemcy, Holandia, Irlandia, Francja, Włochy i Hiszpania. Co ciekawe nie mówi się o Wielkiej Brytanii. Z dużym prawdopodobieństwem chodzi więc o finansowanie ze strony rzeczonej organizacji, do które UE już nie należy.

Źródło: Reuters

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBudżet Obywatelski. Miasto nie weryfikuje oddawanych głosów
Następny artykułSamorządowcy podpisali Strategię dla Pogranicza