A A+ A++

O autorze

Facebook ogłosił w czwartek, że pozywa firmę Namecheap, jednego z największych amerykańskich rejestratorów domen. Jak stwierdzono, powód pośrednio wspiera internetowych oszustów, umożliwiając im nabywanie adresów wykorzystujących zarejestrowane znaki towarowe, a następnie ukrywając informacje o właścicielu poprzez usługę WhoisGuard.

Pozew ten nie jest pierwszym w tej walce. W październiku minionego roku identyczne oskarżenia Facebook wysunął przeciwko firmom OnlineNIC oraz IDShield, punktując im sprzedaż i ochronę domen takich jak instagrambusinesshelp.com, facebo0k-login.com czy whatsappdownload.site. – Te nazwy mogą przekonywać ludzi, że dana witryna należy do Facebooka, a potem zostać wykorzystane do kradzieży lub wyłudzeń – komentuje Christen Dubois, dyrektorka Facebooka i współpracownik głównego radcy prawnego.

Pozew, złożony w Arizonie, oskarża Namecheap nie tylko o współudział w przestępstwie, ale także kradzież znaku towarowego. Według Facebooka, rejestrator sprzedał co najmniej 45 domen, które uderzają w interesy spółki. Rzekomo odmówił przy tym współpracy i nie chciał ujawnić listy swoich klientów, pomimo potwierdzonych przypadków oszustw.

Rzecznik Namecheap przyznaje, że taka sytuacja mogła mieć miejsce na przełomie października 2018 i lutego 2020 r. Zarzuca jednak Facebookowi, że ten nie skorzystał z pomocy służb i nie dysponując stosownym nakazem, na własną rękę próbował ustalać tożsamość osób trzecich. – Facebook może nie uznawać prywatności w obrębie własnej platformy, ale w tym przypadku wydaje się, że chcą, aby inne firmy robiły to samo ze swoimi klientami – kontruje przedstawiciel.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędzie nowy oficer rowerowy w Opolu. Na pół gwizdka
Następny artykułPicie moczu, mieszkanie w rynsztoku i inne zaskakujące metody pomagające uchronić się przed epidemią