Ewa Swoboda ponownie najszybsza na dystansie 100 metrów. Żorzanka w czwartek (27.07.) sięgnęła po siódmy już tytuł Mistrzyni Polski.

W odbywających się w Gorzowie Wielkopolskim Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, Ewa Swoboda wywalczyła zloty medal w biegu na 100 metrów. 28-latka z Żor ukończyła dystans z czasem 11,08 s, docierając na metę jako pierwsza, przed Krysciną Cimanouską i Magdaleną Stafanowicz, które kolejno uzyskały 11,26 i 11,42 sekundy.

Rywalizacji nie ułatwiała pogoda – bieżnia była mokra, zawodniczki biegły pod wiatr. Ostatecznie jednak Ewa Swoboda po raz siódmy zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, wyrównując wynik Ireny Szewińskiej i Darii Korczyńskiej.

Przypomnijmy, że swój najlepszy czas żorzanka uzyskała kilka dni temu podczas startu w Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Pokonała granicę 11 sekund. Różnica między wynikiem jaki osiągnęła (10,94), a 37-letnim rekordem Polski (10,93) wyniosła zaledwie 0,01 sekundy.

Za trzy tygodnie w Budapeszcie rozpoczną sie 19. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Potrwają od 19 do 27 sierpnia.