Ewa Samberger, zawodniczka Klubu Tenisowego Avia Świdnik, wywalczyła pierwsze w karierze zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w kategorii seniorek. W rozegranych przez siebie 6 meczach nie straciła żadnego seta

Ewa, trenująca pod okiem Radosława Siczka, nie była faworytką zawodów, które odbyły się między 20 a 22 marca w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie. Do jej najtrudniejszych rywalek zaliczała się Laura Duhl, klasyfikowana na 690 miejscu w ITF oraz 139 w Tennis Europe. Rok temu zdobyła na jednych Mistrzostwach Polski aż trzy medale, w tym jeden złoty i dotychczas zawsze w starciu z Ewą wygrywała bez problemu. Tym razem aż dwukrotnie lepsza była Ewa, ponieważ turniej rozgrywano systemem grupowo-pucharowym.

W swojej grupie Ewa wygrała kolejno z Nicole Benesovą 6:2 6:1, Jowaną Kołowrotkiewicz 6:4 6:1 i Laurą Duhl 6:3 6:0. W ćwierćfinale pokonała Natalię Łężniak 6:3 6:3 (kilka miesięcy wcześniej uległa jej 1:6 1:6), półfinale Justynę Sasiak 6:1 6:1, wreszcie w finale po raz drugi pokonała Laurę Duhl 7:5 6:1.

Sukces młodzików

Udane zawody zaliczyli również zawodnicy KT Avia na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików U14 w Zamościu. Natalia Chylińska i Kasia Kliber okazały się ponownie najlepsze w województwie. Po zaciętym meczu finałowym Natalia została mistrzynią a Kasia wicemistrzynią w kat. do lat 14. Dobry występ zanotowała także Julia Sierocińska, która zakończyła turniej na 3 miejscu.

W grze podwójnej Kasia i Natalia stanęły na najwyższym stopniu podium, natomiast para Julia Sierocińska/Patrycja Jach (obie KT Avia), zdobyły brąz.

W singlu przez pierwszą rundę zawodów przebrnęły Patrycja Jach, Karina Kowalkowska oraz Irmina Kot.

Wśród Chłopców para ze świdnickiego klubu – Filip Nadulski/Bartosz Kliber zostali wicemistrzami Lubelszczyzny w grze deblowej.

W singlu, w meczu o 3 miejsce, Filip Nadulski po zaciętym pojedynku rozstrzygniętym dopiero w supertiebreaku nieznacznie uległ rywalowi z Górnika Łęczna i ostatecznie uplasował się na 4 pozycji. Bartosz Kliber w końcowej klasyfikacji zajął miejsce 6.

Trenerami młodych tenisistów są Piotr Bednarczuk i Wiesław Księski.