Kierowca Jaguar TCS Racing pokonał w finale sobotnich kwalifikacji Sebastiena Buemiego o 0,071 sekundy. Evans dzięki wywalczonym trzem punktom zyskał cenną przewagę nad trzecim Pascalem Wehrleinem.

Niemiec przegrał w półfinale z Buemim. Zawodnik Envision Racing awansował z zapasem czterech dziesiątych sekundy. Evans pokonał Normana Nato z Andretti Formula E.

Swój udział w kwalifikacjach na etapie ćwierćfinału zakończyli Jean-Eric Vergne, Nico Muller, Oliver Rowland i Robin Frijns. Zwycięzca czterech z pięciu ostatnich wyścigów, Antonio Felix da Costa uplasował się na dziewiątej pozycji, a od awansu dzieliło go 0,035 sekundy.

Lider klasyfikacji kierowców, Nick Cassidy zajął dziewiąte miejsce, lecz w grupie A, co przekłada się na 17 pozycję startową do I E-Prix. Nowozelandczyk zakończył dwa ostatnie wyścigi poza punktowaną dziesiątką. Po kwalifikacjach ma jedynie dziewięć punktów przewagi.

Nick Cassidy, Jaguar TCS Racing

Autor zdjęcia: Simon Galloway / Motorsport Images

Matematyczne szanse na tytuł mistrzowski ma pierwsza siódemka. Kluczowa może się okazać walka Evansa z Wehrleinem oraz dyspozycja da Costy, który podczas trzech ostatnich wyścigów nie miał sobie równych.