A A+ A++

Europejskie Dni Dziedzictwa to ogólnopolskie wydarzenie organizowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Nasza placówka – Oleśnicki Dom Spotkań z Historią – bierze udział w wydarzeniu już po raz kolejny!

Zapraszamy 17 i 18 września do uczestnictwa w Europejskich Dniach Dziedzictwa w Oleśnicy. W programie warsztaty pieśni polskich i ukraińskich i warsztaty tworzenia słowiańskich lalek motanek. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularze online na stronie MOKiS-u..

Europejskie Dni Dziedzictwa to ogólnopolskie wydarzenie organizowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Nasza placówka – Oleśnicki Dom Spotkań z Historią – bierze udział w wydarzeniu już po raz kolejny!

Hasłem tegorocznej edycji EDD 2022 jest “Połączeni Dziedzictwem”.

W ramach tegorocznego hasła chcemy nawiązać do tradycji słowiańskiej w naszej kulturze. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy w Oleśnicy mamy dużą mniejszość narodową – mieszkańców Ukrainy. Elementami dziedzictwa, które łączą nasze obie kultury są na pewno pieśni i rękodzieło. Przygotowaliśmy więc dla mieszkańców warsztaty pieśni słowiańskich i warsztaty tworzenia lalek motanek.

Program EDD w Oleśnicy:

– 17 września (sobota), godz. 13.00-17.00 – WARSZTATY PIEŚNI POLSKICH I UKRAIŃSKICH (dla dorosłych), pracownia MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

Na warsztatach uczestnicy poznają podstawy śpiewu białego i razem nauczą się śpiewać kilka pieśni polskich i ukraińskich.

– 18 września (niedziela), 11.00-13.00 (warsztaty dla kobiet), 14.00-16.00 (warsztaty rodzinne – rodzice i dzieci od 10 lat) – WARSZTATY TWORZENIA SŁOWIAŃSKICH LALEK MOTANEK, Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11

W trakcie warsztatu uczestnicy poznają słowiańską tradycję tworzenia lalek ze skrawków materiałów, bez użycia igły i ostrych przedmiotów, jedynie przez ręczne owijanie i zawiązywanie tkanin. Lalki były tworzone w intencjach ochronnych, miłości, zdrowia, obfitości, a także wspierania marzeń. Konkretne rodzaje lalki przypisane są do różnych wydarzeń w roku (żniwa, początek wiosny) lub życiu (narodziny dziecka, zamążpójście). Na warsztaty zapraszamy rodziny z dziećmi od 10 lat!

 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEwangelizuje na dwóch kółkach. Ksiądz na rowerze w nietypowy sposób opowiada o Bogu
Następny artykułFerrari zaskoczone tempem rywali