A A+ A++

Prezentacje dawnych zawodów, kuchnia wczesnosłowiańska, tworzenie biżuterii z rzemienia, zabytkowe pojazdy, plenery, pokazy – przed nami wrzesień pełen ciekawych wydarzeń. Większość z nich odbędzie się w Parku Leśnym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2024.

Fot. Tomasz Folta/Muzeum Historyczne w Lubinie

Europejskie Dni Dziedzictwa to nie tylko wspaniała zabawa, ale także doskonała lekcja historii i kultury.

– Każde z wydarzeń zostało zaprojektowane tak, aby w ciekawy sposób przybliżyć uczestnikom różnorodne aspekty dziedzictwa kulturowego naszego regionu. To świetna okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, poznania nowych ludzi i zdobycia cennych doświadczeń – mówi Joanna Kulik z Muzeum Historycznego w Lubinie. – Serdecznie zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa 2024, które odbędą się w dniach od 7 do 15 września 2024 roku w malowniczym Parku Leśnym w Lubinie -dodaje.

Tegoroczne wydarzenie, organizowane pod hasłem „Szlaki. Sieci. Połączenia.”, to wyjątkowa okazja do odkrycia bogactwa dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska.

Fot. Tomasz Folta/Muzeum Historyczne w Lubinie

Jakie wydarzenia czekają na nas w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa?

  1. Gród Słowiański (7-13 września) – W tym okresie uczestnicy będą mogli przenieść się w czasie i doświadczyć życia w dawnym grodzie słowiańskim. W programie przewidziano warsztaty rzemieślnicze, pokazy walk wojów, a także koncerty muzyki dawnej.

  2. 7. Lubiński Zlot Pojazdów Zabytkowych (8 września) – Pasjonaci motoryzacji będą mogli podziwiać unikalne pojazdy zabytkowe oraz wziąć udział w konkursach i warsztatach rodzinnych.

  3. I Lubiński Plener Fotograficzny (13-15 września) – Miłośnicy fotografii będą mieli okazję do odkrywania uroków Lubina poprzez obiektyw aparatu, uczestnicząc w warsztatach oraz spacerach fotograficznych.

  4. Plener Rzemieślniczy (14-15 września) – W trakcie tego wydarzenia odbędą się warsztaty związane z tradycyjnymi rzemiosłami dolnośląskimi, takimi jak tkactwo, garncarstwo, czy kowalstwo.

  5. Obchody 110. Rocznicy Wybuchu Wielkiej Wojny (14-15 września) – W ramach obchodów zaplanowano m.in. gry terenowe, rekonstrukcje historyczne oraz występy muzyczne, które pozwolą uczestnikom zbliżyć się do historii tego okresu.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a szczegółowe informacje oraz harmonogram dostępne są na stronie internetowej Muzeum Historycznego w Lubinie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHoroskop na dzień 28.08.2024
Następny artykułByły prezydent miasta kontra Jan Paweł II. Kto w 2025 roku będzie patronem Poznania?