A A+ A++

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa przy Polskim Ciężkim Schronie Bojowym nr 27 odbędzie się Piknik Historyczny. W programie zwiedzanie schronu, wystawa artefaktów i spotkanie z grupami rekonstrukcyjnymi.

Polski Ciężki Schron Bojowy nr 27 znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. 1 Maja 374. Został wybudowany w 1937 roku i wyposażony w kopuły pancerne w 1938 r. Stanowił część przygranicznej linii obronnej Obszar Warowny „Śląsk”.

Piknik Forteczny w Schronie Bojowym nr 27

W sobotę  17 września przy Polskim Ciężkim Schronie Bojowym nr 27 odbędzie się Historyczny Piknik w ramach obchodów tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.

W ramach pikniku Schron Bojowy nr 27 zostanie udostępniony do zwiedzania, a dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć wystawę artefaktów militarnych oraz spotkać się z grupami rekonstrukcyjnymi (GRH „O Schronach” i DRK „Kattowitz”) w mundurach z epoki IIRP. Dla uczestników przygotowany zostanie również grill i inne atrakcje. 

Piknik rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa do godziny 20:00. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Paramilitarne “Prochownia 1910”. Wstęp będzie bezpłatny.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022

Jak przekazują organizatorzy, Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa 30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Wydarzenia odbędą się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPogrzeb Darii Duginy. Kremlowski ideolog o ostatnich słowach córki
Następny artykuł,,Nasze wsie Naszą dumą w Zabłotni’’