A A+ A++

Europejska Komisja Turystyki (ETC) i Eurail BV opublikowały najnowszy „Barometr podróży długodystansowych” (LHTB), który ujawnia trendy, jakie będzie można obserwować w trzecim trymestrze tego roku w przyjazdach do Europy z dalekich krajów.

Raport ujawnia, że apetyt na podróże zagraniczne w ostatnich miesiącach 2022 roku jest większy niż podczas letniego badania, przy czym największe wzrosty w odniesieniu do chęci wyjechania dalej notują Brazylia (150 punktów), Kanada (136 punktów) i Stany Zjednoczone (126 punktów).

Sytuacja na kluczowych dla Europy rynkach właściwie nie zmienia się. Powodem są rosnące koszty życia, a 24 procent badanych potwierdza, że finanse osobiste są głównym powodem, dla którego nie zamierzają wyjeżdżać do dalekich krajów. Najbardziej wrażliwi na kwestie ekonomiczne są Brazylijczycy (55 procent), Kanadyjczycy (31 procent) i Amerykanie (30 procent). Co więcej, w dalszym ciągu ludziom towarzyszy strach związany z covidem, szczególnie mocno widać to w Azji – 19 procent respondentów z tego regionu wskazuje to jako powód, dla którego nie chce pojechać gdzieś dalej.

Luís Araújo, prezes ETC, mówi, że widać stałą poprawę nastrojów dotyczących podróży długodystansowych, co jest dobrym znakiem. – Jednak najnowszy „Barometr podróży długodystansowych” odzwierciedla negatywny wpływ wzrostu kosztów życia na możliwość podróżowania za granicę. Jest prawdopodobne, że finanse osobiste znacząco zmienią wybory turystyczne ludzi w nadchodzących miesiącach – dodaje i zapewnia, że ETC będzie tę sytuację dalej obserwować.

W każdym trymestrze LHTB bada zamiary podróży na siedmiu rynkach zagranicznych – w Australii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Japonii, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Chęć do podróżowania mierzona jest za pomocą indeksu, który odzwierciedla dominujący trend widoczny na danym rynku – zarówno pozytywny, jak i negatywny. Wartości powyżej 100 punktów wskazuje na pozytywną ocenę, natomiast poniżej 100 na negatywne nastawienie do podróży w danym okresie.

Chęć odwiedzenia Europy jest najsłabsza wśród Amerykanów (94 punkty), a 41 procent respondentów twierdzi, że zamierza wybrać się na Stary Kontynent, kiedy ich sytuacja finansowa się poprawi. Spośród tych, którzy planują podróż do Europy, ponad połowa (56 procent) chce odwiedzić kilka krajów, z Francją, Włochami, Wielką Brytanią i Niemcami na czele. Wybierając kierunek, biorą pod uwagę infrastrukturę turystyczną (35 procent), bezpieczeństwo (33 procent) i ceny (31 procent). Amerykanie, częściej niż respondenci z innych rynków, zwracają uwagę na zatłoczenie miejsca docelowego (23 procent, średnia dla całej próby badawczej to 16 procent).

Najwięcej w tym roku przyjechało Rosjan i Niemców

W Kanadzie wznowienie połączeń lotniczych i stopniowe znoszenie ograniczeń w podróżowaniu zaowocowało większą chęcią odwiedzenia Europy (104 punkty) i może sygnalizować początek ożywienia w podróżach międzynarodowych. Prawie 60 procent Kanadyjczyków chcących przyjechać na Stary Kontynent, chce odwiedzić wiele państw, przede wszystkim Francję, Włochy i Wielką Brytanię. Odkrywanie dziedzictwa kulturowego i historycznego … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJutro otwarcie ofert
Następny artykułPiła: Przetarg na sprzedaż autobusu