A A+ A++

Od startu ETF-ów więcej kapitału z nich wypłynęło niż wpłynęło? Jak to możliwe?

Największy i jedyny odpływ notuje fundusz ETHE zarządzany przez Grayscale, który powstał w wyniku konwersji produktu oferowanego od 2017 roku. Wcześniej wypłaty były utrudnione, a przez lata 2017-2021 inwestorzy poprzedniego produktu Grayscale pośrednio nabywali ETH poniżej 1 tys. dolarów, więc mogą teraz wychodzić z pozycji z zyskiem. Co więcej, Bitcoin ETF oferowany przez Grayscale również jako jedyny odnotowuje odpływy netto na poziomie prawie 20 mld dolarów. Jeśli spojrzeć na wszystkie pozostałe osiem ETF-ów na Ethereum, to od 23 lipca – czyli pierwszego dnia funkcjonowania – zanotowały one sumarycznie około 2 mld dolarów przypływów. Liderem wpłat jest fundusz BlackRock, do którego wpłynęło już ponad 1 mld dolarów. Po około 400 mln dolarów wpłat netto zanotowały też wehikuły Fidelity i Bitwise.

CZYTAJ TEŻ: Zamiast w mieszkania inwestują w kryptowaluty. „Nieruchomości już nie są kurą znoszącą złote jajka”

A na ile spadki notowań Ethereum i wypłaty z ETF wynikają z sentymentu rynku?

Globalne rynki kryptowalut odnotowały spadki, więc to też ma znaczenie. W dużej mierze załamanie spowodowane było podwyżkami stóp procentowych w Japonii, która wcześniej oferowała dostęp do taniego kapitału. Niemniej jednak odpływy z Grayscale zdecydowanie przeważają. BlackRock i Nasdaq złożyły nawet do SEC (amerykański regulator – red.) wniosek o zmi … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNasze Miasto: Pani Wanda Frącisz z niewielkiej wsi w pow. myszkowskim skończyła 100 lat. Jaka jest jej recepta na długowieczność?
Następny artykułBoniek zabrał głos nt. Lewandowskiego. Przykra sprawa