O autorze
Tuż po ogłoszeniu stanu nadzwyczajnego w Estonii 12 marca 2020 roku, tamtejszy rząd zorganizował hackathon Hack The Crisis. Blisko trzydzieści startupów przedstawiło pomysły na to, jak ich technologie mogłyby pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Autorzy najlepszych pomysłów otrzymali granty finansowe. Teraz inicjatywa zatoczy jeszcze szersze, bo światowe kręgi.
Estonia zorganizuje hackathon na milion osób. Pomogą w walce z pandemią
W dniach 9-12 kwietnia odbędzie się wydarzenie The Global Hack. Zainspirowani sukcesem hackathonu Hack The Crisis, Estończycy wierzą, że mogą takimi spontanicznymi sesjami odnaleźć realne rozwiązania na “tu i teraz”, aby skutecznie łagodzić skutki kryzysu. Dzięki tamtej imprezie powstała m.in. mapa ze statystykami rozprzestrzeniania się wirusa, chatbot z najważniejszymi informacjami dotyczącymi pandemii, interaktywny kwestionariusz pomagający ustalić ryzyko infekcji, a także serwis internetowy łączący woluntariuszy z doświadczeniem medycznym.
Organizatorzy spodziewają się aż miliona uczestników z całego świata, w tym Polski i ma być to największy hackathon w dziejach ludzkości. Przyświeca mu motto “zhakujmy przyszłość, żeby nie musieć przez to znowu przechodzić”. Wydarzenie jest wspierane m.in. przez byłego prezydenta Estonii Toomasa Hendrika Ilvesa (i obecną panią prezydent Kersti Kaljulaid), szefa TED, Chrisa Andersona oraz jednego z czołowych biznesmenów w Dolinie Krzemowej, Steve’a Jurvetsona (SpaceX, Tesla).
#Estonian tech initiative #TheGlobalHack, with over one million expected participants, will take place from 9-12 April. The Global Hack closely involves Estonian embassies and honorary consuls across the globe.
🚀Join the hack!
👉https://t.co/9cwbpa5m7K
— Estonian MFA 🇪🇪 (@MFAestonia) April 2, 2020
Ekipy złożone z 6-12 osób muszą do 8 kwietnia 2020 roku zarejestrować się (tutaj) i przedstawić swój pomysł na technologiczne rozwiązanie mające na celu wspomaganie walki z kryzysem epidemicznym. 9 kwietnia ma ruszyć hackathon nastawiony na szybkie prototypowanie, a wydarzenie zakończy się 12 kwietnia.
– Ludzkość się jednoczy w sieci w jednym celu, mimo, że jesteśmy od siebie fizycznie oddaleni. Jeśli będziemy działać szybko, The Global Hack może w natychmiastowy sposób przyczynić się do ulżenia skutków kryzysu, zarówno w sensie społecznym, jak i ekonomicznym – można przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Estonii.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS