Przy projektowaniu, wykańczaniu czy rearanżacji wielu obiektów administracyjno-biurowych, handlowych, wystawienniczych, przemysłowych czy budynkach użyteczności publicznej zderzamy się z zasadniczym problemem. W jaki sposób zamaskować obniżające estetykę wnętrza elementy instalacji nadsufitowych. Najskuteczniejszym, a zarazem najtrwalszym rozwiązaniem okazuje się montaż sufitu podwieszanego. Podwieszany sufit pozwala w estetyczny sposób ukryć wspominane elementy, a jednocześnie stanowi świetne dopełnienie aranżacji danej przestrzeni. Możemy wyróżnić klika typów sufitów podwieszanych – w zależności od profilu, wzoru oraz materiału, z jakiego wykonana została konstrukcja sufitu. Efektywne zakrycie elementów konstrukcji budynku zapewniają sufity rastrowe, wykonane z aluminiowych profilu o niezrównanej trwałości. Sufity listwowe świetnie sprawdzą się tam, gdzie zależy nam również na osiągnięciu dobrej akustyki pomieszczenia. Dobrą alternatywą dla standardowych sufitów mineralnych pozostają sufity kasetonowe, łatwe w utrzymaniu czystości, występujące w szerokiej palecie kolorów.
-
Sufity podwieszane – funkcjonalne maskowanie elementów instalacji nadsufitowej
-
Czy sufit podwieszany z płyt gipsowo kartonowych to dobre rozwiązanie?
-
Sufity podwieszane wzory – estetyczne i niezwykle trwałe rodzaje sufitu podwieszanego
-
Barwa System – specjaliście w zakresie projektowania i montażu sufitów podwieszanych
Sufity podwieszane – funkcjonalne maskowanie elementów instalacji nadsufitowej
Wielokrotnie napotykamy na odsłonięte elementy instalacji nadsufitowej w budynkach użyteczności publicznej, obiektach administracyjno-biurowych, handlowych, wystawienniczych czy przemysłowych. Z pewnością ich odsłonięcie obniża walory estetyczne, ale warto pamiętać również o tym, że zakrycie pewnych komponentów takiej instalacji może być również uregulowane przez właściwe normy BHP. W końcu wystające elementy instalacji mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla osób pracujących na wysokości, choćby monterów oświetlenia w magazynach. Funkcjonalnym rozwiązaniem, które pozwala zamaskować instalację nadsufitową, pozostają sufity podwieszane.
Czy sufit podwieszany z płyt gipsowo kartonowych to dobre rozwiązanie?
Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych do tego zadania rodzajów sufitów podwieszanych są te wykonane z płyt giposowo-kartonowych. W wielu sklepach budowlanych możemy trafić na gotowe sufity podwieszane z tego materiału. Z pewnością przemawia za nimi łatwość montażu. Warto jednak pamiętać, że płyty gipsowe nie są tak trwałe, a dodatkowo w takich sufitach podwieszanych musimy liczyć się z obniżoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
Sufity podwieszane wzory – estetyczne i niezwykle trwałe rodzaje sufitu podwieszanego
Najprostszym, a przy tym najbardziej trwałym rodzajem sufitu podwieszanego pozostają modele rastrowe wykonane z solidnego aluminium, zachowują swoje niezmienne właściwości przez wiele lat, idealnie maskując wszelkie elementy instalacji nadsufitowych. Bardzo estetycznym wariantem okazują się natomiast sufity listwowe, w których możemy łączyć ze sobą listwy o różnej wysokości i szerokości profili, tworząc wyjątkowe perforacje. Takie podwieszane sufity pozwalają na wygodny montaż oświetlenia czy nagłośnienia pomiędzy kolejnymi aluminiowymi listwami. W centrach handlowych i obiektach użyteczności publicznej dobrym wyborem będą sufity kasetonowe, wygodne w utrzymywaniu czystości.
Barwa System – specjaliście w zakresie projektowania i montażu sufitów podwieszanych
Wybierając sufit podwieszany, który ma za zadanie zamaskować elementy instalacji, ale również poprawić estetykę wnętrza, warto postawić na doświadczoną i renomowaną firmę, która specjalizuje się w tego rodzaju projektach. Barwa System od lat stawia na jakość i funkcjonalność, dostarczając klientom sufity podwieszane najwyższej klasy w bardzo atrakcyjnych cenach.
Artykuł zewnętrzny
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS