A A+ A++

Każdemu pracownikowi należy zapewnić stanowisko pracy, które jest dostosowane do jego potrzeb i pozbawione czynników zagrażających jego bezpieczeństwu. Odpowiednie przygotowanie miejsca pracy wymaga działania specjalistów, którzy czuwają nad procedurami oraz przestrzeganiem przepisów. Aby wykształcić takich pracowników, stworzono kierunek studiów Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.

Program nauczania

Edukacja na kierunku Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy uzależniona jest od wybranej uczelni. W ramach wykładów i ćwiczeń studenci zapoznają się m. in. z psychologią pracy, ochroną pracy w przepisach prawa, szkodliwymi czynnikami na stanowisku pracy, ergonomią pracy czy procedurami postępowania w razie wypadku w miejscu pracy. Edukacja teoretyczna zawiera w sobie elementy prawa, chemii czy fizyki. Kompetencje kierunkowe są rozszerzane w ramach wyboru odpowiedniej specjalności.

Jakie możliwości mają absolwenci studiów na kierunku Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy?

Ukończenie tego kierunku studiów pozwala na budowanie ścieżki kariery w różnych firmach i instytucjach publicznych oraz prowadzenie własnej działalności. Celem edukacji jest zdobycie wiedzy, a także umiejętności praktycznych, które umożliwią realizację zadań we współczesnych przedsiębiorstwach. Absolwenci opuszczają uczelnię ze znajomością nowoczesnych trendów, koncepcji oraz narzędzi wspomagających zarządzanie środowiskiem pracy. Ponadto wiedzą, jak wykorzystać zdobycze nauki oraz techniki do optymalizacji zależności występujących w środowisku pracy.

Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku

Absolwent studiów na kierunku Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higieny Pracy jest świetnie przygotowany do piastowania stanowiska związanego z ochroną zdrowia i życia człowieka w środowisku pracy. Może znaleźć zatrudnienie w:

  • działach BHP małych, średnich i dużych przedsiębiorstw,
  • firmach świadczących usługi BHP,
  • organach nadzoru nad warunkami pracy,
  • ośrodkach badawczych,
  • szkolnictwie.

Specjalista BHP może otworzyć również własną działalność gospodarczą i oferować usługi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Czy warto studiować Ergonomię, Bezpieczeństwo i Higienę Pracy w WSEiZ?

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy i zapotrzebowania w przedsiębiorstwach, oferując studia podyplomowe na kierunku Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Studia podyplomowe mają charakter niestacjonarny i trwają dwa semestry. Skierowane są do kadry zarządzającej przedsiębiorstwami i specjalistów BHP oraz do wszystkich tych, którzy wiążą swoją przyszłość z czuwaniem nad bezpieczeństwem na stanowiskach pracy. Mogą z nich skorzystać także kandydaci, którzy pragną podjąć pracę w jednostkach badawczych opracowujących rozwiązania techniczne i organizacyjne w ramach BHP. Studia w WSEiZ umożliwiają również przygotowanie do uzyskania międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego umiejętności, wydawanego przez CENTRE FOR REGISTRATION OF EUROPEAN ERGONOMISTS oraz do szkolenia na „Audytora systemu zarządzania środowiskowego” lub „Audytora zarządzania bezpieczeństwem pracy”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDiablo III – Bliizard utrzymywał dwie najbardziej znienawidzone funkcje ze względu na pudełko gry
Następny artykułRada Miasta w Częstochowie zaniepokojona skutkami kryzysu energetycznego