A A+ A++

Oświadczenie to odpowiedź na informacje w niektórych mediach o wątpliwościach dotyczących majątku Daniela Obajtka oraz ma związek z wnioskiem posłów KO Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego do NIK o zbadanie dotacji, które po roku 2016 otrzymały trzy spółki powiązane z Danielem Obajtkiem: ERG Bieruń-Folie, TT Plast i EKOFOL Bugaj. Spółki te miały otrzymać – zdaniem posłów – 86 mln zł.

“W związku z nieprawdziwymi informacjami opublikowanymi w mediach, firma ERG Bieruń Folie Sp. z o.o. informuje, że otrzymała dofinansowanie z NCBIR na opracowanie innowacyjnej technologii odzysku tworzywa polimerowego z odpadów komunalnych i rolniczych. Celem projektu jest uzyskanie recyklatu, służącego jako zamiennik oryginalnego surowca w procesie produkcji folii. To nowatorskie rozwiązanie w sposób znaczący przyczyni się do rozwoju technologii recyklingu materiałowego i będzie odznaczać się szeregiem użyteczności aktualnie niedostępnych na rynku” – pisze spółka.

ZOBACZ: Daniel Obajtek: kilka działek podarowali mi rodzice

Spółka ERG Bieruń-Folie Sp. z o.o. informuje także, że ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży recyklingu tworzyw oraz w projektowaniu i budowie instalacji do odzysku odpadów. W ostatnich dwóch latach spółka wyeksportowała ok. 15 000 ton folii, pochodzących z polskich odpadów tworzyw sztucznych.

“Chcę podkreślić, że jesteśmy w pełni polskim przedsiębiorstwem, wykorzystującym recyklat jako surowiec, co czyni nas jednym z najbardziej pro-ekologicznych przedsiębiorstw w Polsce. Jednocześnie informujemy, że Pan Daniel Obajtek posiada w firmie tylko mniejszościowy pakiet udziałów i nie wpływa w żaden sposób na działalność Spółki ERG Bieruń Folie” – kończy informację prezes zarządu spółki Tomasz Bugaj.

Majątek Daniela Obajtka

W ostatnich tygodniach niektóre media donoszą o majątku prezesa PKN Orlen i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. licznych nieruchomości należących do Obajtka. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków do m.in. prokuratury, NIK i CBA ws. nieprawidłowości dotyczących działalności i majątku b. wójta Pcimia. Koalicja Obywatelska przekazała też, że powołuje w klubie zespół śledczy, który będzie zajmował się sprawą obecnego prezesa Orlenu.

ZOBACZ: Daniel Obajtek chce zbadania autentyczności taśm z jego udziałem

Obajtek konsekwentnie zaprzecza tym zarzutom. W wywiadach zapewniał, że został sprawdzony z całego życia zawodowego przez CBA i prokuraturę, a jego dochody są udokumentowane. Zapewniał, że nie ukrywa majątku. Zapowiedział też wejście na drogę sądową w związku z ostatnimi publikacjami medialnymi na jego temat. Pismem złożonym w CBA przez pełnomocnika Obajtek wniósł o przeprowadzenie kompleksowej kontroli swojego majątku, w tym m.in. także ponownej kontroli złożonych w ubiegłych latach oświadczeń majątkowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSiedem zgonów w naszym regionie. Koronawirus – raport (23.03.2021 r.)
Następny artykułUkradł laptopa z Urzędu Miasta