Po ostatnim zwycięstwie,zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk pojechali do Lubina pojechali walczyć o 10. miejsce w ligowej tabeli. Na początku jednak zawodnicy znad morza, którzy pojechali do Lubina bez m.in. Mateusza Jachlewskiego i Artura Chmielińskiego „nie wyszli na boisko”. Marcin Schodowski, czyli bohater Zagłębia również z pierwszego spotkania był barierą nie do przejścia i gdy w 8. minucie trafił Tomasz Pietruszko, na tablicy wyników widniał już rezultat 5:0.

Sygnał do ataków dali Mateusz Wróbel i Wiktor Tomczak, rzucając pierwsze bramki dla Torus Wybrzeża Gdańsk. Za Miłosza Wałacha wszedł 17-letni Adam Witkowski i ta roszada okazała się bardzo dobrym rozwiązaniem. Zaczynający seniorską karierę bramkarz Torus Wybrzeża Gdańsk w krótkim czasie aż cztery razy powstrzymał bramkarzy Zagłębia i miał wówczas średnią obron na poziomie wyższym niż 50 procent.

W końcu udało się zawodnikom prowadzonym przez Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego doprowadzić do remisu. Stało się to na 5 minut przed przerwą. Po chwili gospodarze znów wyszli na prowadzenie, ale ostatecznie I połowa zakończyła się remisem 16:16.

Od razu po zmianie stron Torus Wybrzeże mogło nawet wyjść na prowadzenie, jednak udało się to dopiero po kilkunastu minutach, gdy dwie bramki z rzędu rzucił Ihor Turchenko. Nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie, ale nie zdołali postawić kropki nad „i”, wychodząc na wyższe prowadzenie. Nie brakowało jednak pięknych bramek, jak choćby ta Patryka Pieczonki, który przy grze pasywnej rzucił celnie z kilkunastu metrów.

Ostatnie minuty były niezwykle ciekawe. Lubinianie doprowadzili do remisu, a ważne piłki w samej końcówce bronili zarówno Adam Witkowski, jak i Marcin Schodowski. Na pół minuty przed końcem, po bramce Jacka Suleja był remis 32:32. Ostatnią bramkę zdobył jednak jeden z zawodników Zagłębia pozyskanych z Wybrzeża – Marek Marciniak. Mecz zakończył się wynikiem 33:32 i na koniec sezonu zajęliśmy 11. miejce w tabeli.

Zagłębie Lubin – Torus Wybrzeże Gdańsk 33:32 (16:16)

Zagłębie: Schodowski (12/30 – 40%), Bartosik (0/8 – 0%), Byczek (1/7 – 14%) – Bogacz 8, Bekisz 6, Marciniak 5, Moryń 3, Iskra 3, Adamski 2, Drozdalski 2, Pietruszko 2, Gębala 1, Hajnos 1 oraz Stankiewicz.