Jak zaznaczyła szefowa MPiT na spotkaniu z dziennikarzami, nowe PZP, które wejdzie w życie w styczniu 2021 r., to odpowiedź na niską konkurencyjność, słabą pozycję wykonawców i podwykonawców oraz mały udział MŚP w zamówieniach publicznych.
“Mamy teraz 14 miesięcy na to, by wszyscy uczestnicy rynku mogli się dobrze przygotować do wdrożenia nowego prawa; dotyczy to zarówno zamawiających, jak i wykonawców oraz instytucji takich jak Urząd Zamówień Publicznych, Krajowa Izba Odwoławcza czy sąd” – wskazała Emilewicz.
Dodała, że w planach są szkolenia, konferencje czy seminaria. “Staramy się o finansowe wsparcie Komisji Europejskiej i związanych z nią międzynarodowych instytucji w wypracowaniu najlepszej metody wdrożenia narzędzi, które wprowadza ustawa” – zaznaczyła.
zobacz także:
Prezes Urzędu Zamówień Publicznych Hubert Nowak dodał, że nowe PZP będzie wymagało wdrożenia m.in. aktów wykonawczych, publikacji dotyczących nowych regulacji. “Chcemy też dalszej profesjonalizacji zamówieniowych, w tym celu będziemy pytać wykonawców i zamawiających o to, co z ich punktu widzenia jest najważniejsze” – wskazał.
Minister Emilewicz była też pytana o to, jaką funkcję obejmie w nowym rządzie. Zapewniła, że jest gotowa do kontynuowania pracy.
Przygotowana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nowa ma zwiększyć konkurencyjność na rynku zamówień publicznych i dostęp do rynku zamówień dla małych i średnich , pomóc … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS