A A+ A++

22 listopada w Sali im. Bydgoskiego Marca 1981 Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, wicewojewoda Józef Ramlau wręczył zasłużonym mieszkańcom regionu prestiżowe odznaczenia państwowe. Za jedną z osób, która swoją działalnością społeczną przyczyniła się do rozwoju kraju i poprawy jakości życia lokalnej społeczności uznano Elżbietę Katafiasz – wieloletnią sołtys Królikowa i radną Rady Miejskiej w Szubinie.

– Jest to jeden z najlepszych momentów w pracy przedstawiciela rządu w terenie, kiedy można uhonorować tych, którzy dla dobra regionu poświęcają swój czas. Odznaczenia, które Państwo otrzymacie są wyrazem uznania dla Państwa pracy i działalności na rzecz małej ojczyzny, większych ojczyzn, ale przede wszystkim regionu, w którym żyjemy i którego pomyślność budujemy na co dzień – rozpoczął wicewojewoda Józef Ramlau, przystępując do dekoracji zasłużonych.

Wśród zacnego grona odznaczonych znalazła się Elżbieta Katafiasz, której wręczył Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej, przyznany jej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. 

Elżbieta Katafiasz stoi na czele sołectwa Królikowo od dwóch i pół dekady. Od wielu lat (czwarta kadencja) jest równorzędnie radną Rady Miejskiej w Szubinie. Udziela się również w Kole Gospodyń Wiejskich w Królikowie, gdzie działa bardzo aktywnie. W 2000 r. wstąpiła w szeregi OSP Królikowo, a oprócz tego jest skarbniczką Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Szubinie. Za swoje zaangażowanie i wkład w funkcjonowanie miejscowych jednostek została odznaczona brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa w 2014 r., a także srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa w 2021 r.

Jest otwarta na drugiego człowieka, zawsze skora do pomocy, zwłaszcza osobom cierpiącym i potrzebującym. Współpracując z mieszkańcami wsi i KGW włączyła się w akcje charytatywne na rzecz Celinki Andrzejewskiej z Szubina, organizowała dobroczynne festyny, finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierała szukających schronienia przed wojną w Polsce obywateli Ukrainy. 

Prywatnie jest mamą i żoną. Wraz z mężem prowadzi blisko 30-hektarowe gospodarstwo agroturystyczne, słynące z produkcji roślinności ekologicznej.

Justyna Kulpińska

Autor: Pałuki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd czwartku 5 dni supercen na zapachy w Rossmannie!
Następny artykułWypożyczalnia sprzętu budowlanego – czy wynajęcie maszyn i urządzeń może się opłacać? Sprawdzamy!