Sprawami Elżbiety Dmoch zajmuje się Polska Fundacja Muzyczna. To z jej inicjatywy ruszyła zbiórka pieniędzy na remont mieszkania wokalistki, która śpiewała kultowe “Windą do nieba” czy “Chodź, pomaluj mój świat”.
O postępach prac fundacja informuje na bieżąco w mediach społecznościowych. Wiadomo, że mieszkanie Dmoch nie było odświeżane od kilkudziesięciu lat i wymaga sporo pracy. Na razie udało się gruntownie wyremontować kuchnię i łazienkę.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Dzięki wsparciu spółdzielni mieszkaniowej wymieniliśmy także instalacje: hydrauliczną i w części elektryczną. Wszystkie stare płytki PCV zostały skute i w ich miejsce zostały położone nowe, których wybór oczywiście z panią Elą konsultowaliśmy – mówiła Plejadzie przedstawicielka fundacji.
Dodatkowo dzięki fundacji Elżbieta Dmoch ma zapewnioną opiekę pielęgniarki oraz osób załatwiających dla niej sprawunki.
O tym, że los Dmoch nie jest nikomu obojętny, możemy przekonać się, czytając komentarze i wpisy m.in. na grupach poświęconych wokalistce i jej formacji. Dlatego trudno się też dziwić reakcji na najnowszy post Polskiej Fundacji Muzycznej.
Okazuje się, że w przygotowaniu jest książka poświęcona emerytowanej piosenkarce.
” […] jako pierwsi mamy przyjemność powiadomić wszystkich fanów, że Maria Szabłowska jest mocno zaawansowana w pisaniu książki o Elżbiecie Dmoch, o jej karierze i wspomnieniach związanych z estradą, z zespołem Dwa Plus Jeden i mnóstwem historii z tamtych lat. Dzięki rozmowom obu pań, a także wspomnieniom wielu muzyków i artystów jeszcze w tym roku — nakładem wydawnictwa Agora — ukaże się książka, na którą czeka z pewnością wielu z was” – czytamy na FB.
To przełomowa wiadomość, bowiem Elżbieta Dmoch latami odmawiała wywiadów i nie chciała wracać do lat świetności swojej kariery. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek.
Gośćmi najnowszego odcinka “Clickbaitu” są Kamila Urzędowska (pięknie malowana Jagna z “Chłopów”) oraz Jan Kidawa-Błoński (reżyser sequela kultowej “Różyczki”). Na tapet wzięliśmy też: “Kosa”, “Horror Story”, “Imago”, “Freestyle”, “Święto ognia” i “Tyle co nic”, czyli najciekawsze filmy 48. festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS