Ruszyła rywalizacja w ramach eliminacji do mistrzostw świata. W grupie B europejskiej części eliminacji Hiszpania zremisowała z Grecją 1-1, a Szwecja skromnie pokonała Gruzję 1-0. Po raz pierwszy od 2016 roku w kadrze narodowej zagrał Zlatan Ibrahimovic i zanotował asystę przy jedynej bramce.

Do kadry narodowej Szwecji wrócił Zlatan Ibrahimovic i wyszedł w podstawowym składzie ekipy “Trzech Koron” na mecz z Gruzją.

Dla doświadczonego napastnika to pierwszy występ w reprezentacji od 2016 roku. Swój powrót sam określił jako “Powrót Boga”. Szwecja nigdy wcześniej nie mierzyła się w oficjalnym meczu z Gruzją.

Pierwszą dogodną szansę bramkową Szwedzi wypracowali sobie w 25. minucie. Viktor Claesson główką dograł do Aleksandra Isaka, który uderzył z półwoleja, było groźnie, ale strzał był zablokowany.

Chwilę później gospodarze meczu w Solnej osiągnęli bramkową przewagę. Ibrahimovic asystował, sprytnym krótkim zagraniem górą, a aktywny od pierwszych minut Claesson przyjął lecącą nieco za plecy piłkę i umieścił ją w siatce.

Szwecja do przerwy prowadziła 1-0 i ten rezultat nie zmienił się już do samego końca. Po zwycięstwie “Trzy Korony” objęły prowadzenie w grupie.

El. MŚ 2022 – Europa
2021-03-25 20:45 | Stadion: Friends Arena

DO PRZERWY  1-0
V. Claesson 35′

W drugim meczu grupy B doszło do starcia Hiszpanii z Grecją. W historii bezpośrednich potyczek tych ekip dziewięciokrotni … czytaj dalej